Pewne zwycięstwo w meczu bez historii
autor: TasiaZgodnie z planem zakończył się mecz między Espadonem Szczecin, a ostatnią w tabeli Avią Świdnik. Podopieczni Jerzego Taczały nie dali swoim przeciwnikom choćby cienia nadziei na korzystny rezultat pewnie wygrywając 3:0(20:25; 17:25; 18:25).

Od początku meczu warunki dyktował Espadon. Dwie pierwsze próby ataku gospodarzy ze środka od razu zostały zatrzymane przez szczelny blok gości. W dalszej części seta świetnymi serwisami popisywał się Michał Sladecek, który szybko pokazał miejsce w szeregu siatkarzom Avii.
Pierwszy set padł łupem Espadonu do 20, w kolejnych partiach zupełnie bez historii szczecinianie odnieśli jeszcze bardziej przekonujące zwycięstwa do 18 i 17.

Mecz zarówno pod względem poziomu sportowego, jak i emocji odbiegał od innych spotkań rozegranych w tej kolejce. Avia nie zdołała chociażby zbliżyć się do poziomu, który prezentowała w pierwszej rundzie w Szczecinie. Wtedy to Espadon co prawda również wygrał, ale świdniczanie zapisali na swoim koncie zwycięstwo w jednym secie i zawiesili poprzeczkę zdecydowanie wyżej. Nie jest to jednak powód do zmartwień dla szczecinian, którzy dopisali do swojego dorobku kolejne punkty i są coraz bliżej awansu do najlepszej ósemki ligi.

Espadon: Gałązka, Kordysz, Nowak, Orłowski, Sladecek, Wołosz, Filipowicz (libero), Dembiec (libero) oraz Pietrzak, Tołoczko i Kwiecień
ďż˝rďż˝dďż˝o: siatka.org/własne

relacjďż˝ dodaďż˝: Voltair