Jak z Kluczborkiem
Drugą z rzędu porażkę w lidze odnotowali Błękitni Stargard. W Sosnowcu stargardzianie ulegli miejscowemu Zagłębiu. Prawdziwe emocje w spotkaniu czekały na kibiców po przerwie. W drugiej częścią gry w Sosnowu padły cztery gole, niestety trzy z nich były dziełem zawodników Zagłębia. Gospodarze w niecałe dwadzieścia minut zapewnili sobie komplet punktów, ogrywając Błękitnych 3:1. Co ciekawe w tej kolejce swoje mecze przegrała cała ligowa czołówka, więc straty stargardzian do podium nie urosły.
Gospodarze przystąpili do meczu z nowym duetem trenerów, Arturem DerbinemRobertem Stankiem. Nowe nadzieje przełożyły się na grę Zagłębia, które w pierwszej połowie wyraźnie przeważało na boisku. Stargardzianie w 4. minucie sprokurowali pierwszą groźną sytuację pod swoją bramką. Rzut wolny z około dwudziestego metra zmarnował jednak Sebastian Dudek, który trafił w mur. Sosnowiczanie często dośrodkowywali piłkę w pole karne stargardzian, jednak bezbłędnie radził sobie z nimi Marek Ufnal. Golkiper Błękitnych pewnie obronił także pierwszy celny strzał gospodarzy, autorstwa Huberta Tylca. Zagłębie było o krok od objęcia prowadzenia w 35. minucie. Po dośrodkowaniu Jovana Ninkovicia piłkę z własnego pola karnego wybił jeden z defensorów Błękitnych. Jako pierwszy doszedł do niej Marcin Sierczyński, na szczęście po jego uderzeniu futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Kolejną okazję miał Hubert Tylec, ale jego strzał z okolicy jedenastego metra powędrował nad bramką Błękitnych. Stargardzian w pierwszej połowy był stać jedynie na bardzo niecelny strzał przed przerwą.

Nieco lepiej goście weszli w drugą część. Niecelnie z rzutu wolnego uderzył aktywny Wojciech Fadecki, a bliski szczęścia był Robert Gajda, który ostatecznie nie zdołał dojść do piłki po podaniu od Andrzeja Kotłowskiego. W 59. minucie miejscowych fanów ucieszył Jovan Ninković, który kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego dał prowadzenie Zagłębiu. Szybko odpowiedzieć chciał Wojciech Fadecki, jednak po jego strzale piłkę na rzut rożny z trudem wybił Arkadiusz Koprucki. Chwilę później rzut wolny dla Zagłębie znów egzekwował Jovan Ninković, lecz tym razem trafił tylko w boczną siatkę. W 73. minucie gospodarze zdobyli drugą bramkę. Niepotrzebnie do Jakuba Araka z bramki wyszedł Marek Ufnal. Zawodnik Zagłębia podał piłkę do Łukasza Matusiaka, który bez kłopotu ulokował ją w pustej bramce. Pięć minut później było po meczu. Podanie od Sebastiana Dudka wykorzystał wprowadzony w 66. minucie Mateusz Wrzesień, który silnym strzałem posłał piłkę tuż przy słupku bramki Błękitnych. Stargardzian stać było dziś tylko na gola honorowego. Błękitni ruszyli z kontratakiem, Wojciech Fadecki dograł piłkę przed bramkę Zagłębia, a z bliska do siatki wpakował ją Robert Gajda.

3:1 - 83' - Gajda
Zagłębie: 12. Wojciech Fabisiak, 7. Marcin Sierczyński, 30. Konrad Budek, 3. Arkadiusz Koprucki, 2. Jovan Ninković, 16. Dawid Ryndak, 29. Łukasz Matusiak, 13. Grzegorz Fonfara (90+2' 11. Patryk Mularczyk), 17. Sebastian Dudek, 23. Hubert Tylec (66' 9. Mateusz Wrzesień), 18. Jakub Arak (85' 31. Łukasz Tumicz)

Błękitni: 1. Marek Ufnal, 8. Andrzej Kotłowski, 11. Maciej Liśkiewicz, 2. Patryk Baranowski, 6. Ariel Wawszczyk, 17. Maciej Więcek (63' 7. Jarosław Piskorz), 20. Bartłomiej Poczobut (46' 10. Robert Gajda), 25. Oskar Fijałkowski, 5. Bartłomiej Zdunek, 14. Bartosz Flis (46' 3. Piotr Wojtasiak), 18. Wojciech Fadecki

Żółte kartki: Kotłowski, Zdunek (Błękitni) sędzia: Michał Mularczyk (główny), Marcin Kaliszek, Marcin Anisiewicz (asystenci), Rafał Michalak (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: Tauri, skryba1213, royal447 - dziękujemy