Pogoń rządzi na Pomorzu
autor: Krzysztof Cichomski Marcin Robak kolejny raz pokazał ile znaczy dla Dumy Pomorza. Po jego trafieniu szczecinianie pokonali w Derbach Pomorza Lechię Gdańsk 1:0. Tym samym Portowcy przełamali serię sześciu z rzędu pojedynków bez wygranej. Trzeci komplet punktów w tym sezonie i naprawdę niezła gra, oddali nieco krytykę, która spadła ostatnio na drużynę Dariusza Wdowczyka.
Spotkanie toczyło się w żywym tempie. Wyróżniający się w tym sezonie w Lechii Maciej Makuszewski jako pierwszy dał sygnał do ataku. Pomocnik biało-zielonych łatwo poradził sobie z defensorami Pogoni, ale na jego drodze ostatecznie stanął Radosław Janukiewcz. Prowadzenie w meczu powinni objąć jednak szczecinianie. Po podaniu Shoheia Okuno zupełnie niekryty Rafał Murawski uderzył wysoko nad bramką. Bardzo dobre zawody rozegrał dzisiaj Hubert Matynia. W 30. minucie gry młody defensor Pogoni uchronił swoją drużynę, wybijając piłkę sprzed atakującego Antonio Colaka. Trzy minuty później przed szansą stanął Piotr Wiśniewski. W sytuacji sam na sam powstrzymał go jednak Radosław Janukiewicz. W 38. minucie gola zdobyli goście. Po podaniu Maksymiliana Rogalskiego do piłki doszedł Marcin Robak. Snajper Dumy Pomorza popędził na bramkę Lechii i strzałem po ziemi, umieścił piłkę w bramce pomiędzy nogami Dariusza Treli. Warto jednak odnotować, że gracz Pogoni znajdował się na minimalnym ofsajdzie.

Na początku drugiej części brakowało klarownych okazji. Aktywny w zespole Lechii był Antonio Colak, ale brakowało mu skuteczności. W 60. minucie z woleja po rzucie rożnym uderzył Maciej Dąbrowski, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Lechiści podobnie jak i w poprzednich spotkaniach przeważali w posiadaniu piłki. W 73. minucie kapitalną interwencją popisał się golkiper Dumy Pomorza, który nad poprzeczką przeniósł piłkę po główce Antonio Colaka. W końcówce szczecinianie mogli dobić gospodarzy, asystę do dorobku mógł dorzuć Marcin Robak. Najpierw sytuację sam na sam zmarnował Jakub Bąk, a kilka minut później fatalnie spudłował Adam Frączczak. Ostatecznie trzy oczka jadą do Szczecina.

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2014/2015)
Lechia Gdańsk Pogoń Szczecin
0 1
19-09-2014 20:30
widzów: 13141
0:1 - 38' - Robak
Lechia: 12. Dariusz Trela - 17. Marcin Pietrowski, 2. Rafał Janicki, 13. Mavroudís Bougaḯdis, 33. Nikola Leković - 29. Kevin Friesenbichler (46' 10. Bruno Nazário), 8. Daniel Łukasik, 16. Ariel Borysiuk (74' 21. Stojan Vranješ), 14. Piotr Wiśniewski (69' 9. Piotr Grzelczak), 11. Maciej Makuszewski - 20. Antonio Čolak

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 44. Hernâni (77' 21. Sebastian Rudol), 14. Wojciech Golla, 3. Maciej Dąbrowski, 15. Hubert Matynia - 9. Adam Frączczak, 6. Rafał Murawski, 17. Maksymilian Rogalski, 20. Shōhei Okuno (59' 8. Jakub Bąk), 7. Dominik Kun (67' 77. Ricardo Nunes) - 11. Marcin Robak

Żółte kartki: Trela, Janicki, Łukasik (Lechia) / Dąbrowski, Murawski (Pogoń) sędzia: Marcin Borski (główny), Rafał Rostkowski, Adam Kupsik (asystenci), Marcin Szczerbowicz (techniczny

Dane pomogli uzupełnić: skryba1213, Bengoro - dziękujemy