Remis z Ruchem
autor: Krzysztof CichomskiPiłkarze Pogoni Szczecin na własnym stadionie zanotowali remis 1:1 z Ruchem Chorzów. Jeden punkt w doliczonym czasie gry uratował Maciej Dąbrowski, który posłał piłkę do siatki głową, nie dając szans golkiperowi z Chorzowa. To kolejne spotkanie, w którym Portowcy nie zdobywają kompletu punktów i nie widać powodów do radości w ich dyspozycji.
Pogoń zaczęła dobrze, już w pierwszej minucie mogła objąć prowadzenie, ale Adam Frączczak po dośrodkowaniu Murawskiego posłał piłkę obok bramki. Wydawało się, że mecz będzie się rozkręcał. Nic bardziej mylnego. Kolejną okazję Portowcy zaprzepaścili w 23 minucie. Fantastyczne podanie od Małeckiego otrzymał Murayama. Jednak na posterunku był Kamiński. Kilka minut później pogubiła się eksperymentalnie zestawiona w skutek absencji Hernaniego obrona i Grzegorz Kuświk wpakował piłkę do bramki. Do końca pierwszej odsłony meczu wynik się nie zmienił, choć Kuświk miał swoją kolejną szansę. Na miejscu był jednak Janukiewicz i sparował futbolówkę na rzut rożny.

Na drugą połowę granatowo - bordowi wyszli bez Murayamy - zastąpił go inny Japończyk Shohei Okuno.
W 48 minucie Murawski wykorzystując podanie Frączczaka zdecydował się na strzał z dystansu, niestety piłka poszybowała obok bramki. Chwilę potem odpowiada Starzyński, na szczęście na posterunku był Janukiewicz. W 63 minucie Frączczak próbował zamienić podanie Okuno na bramkę. Złożył się do ładnego strzału, ale uderzył zbyt lekko by zaskoczyć bramkarza gosci. Wydawało się, że wynik już nie ulegnie zmianie, ale w doliczonym czasie gry, świetnie w polu karnym odnalazł się Dąbrowski, który wykorzystał idealne dośrodkowanie Marcina Robaka. Obrona Ruchu, ani bramkarz nawet nie drgnęli.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
1:0 - 31' Kuświk
1:1 - 90' Dąbrowski

Pogoń: Janukiewicz - Rudol, Dąbrowski, Matras , Matynia - Frączczak, Murawski, Rogalski ( 62 - Zwoliński), Murayama ( 46 - Okuno), Małecki (62 - Kun)- Robak

Ruch: Kamiński - Kuś ( 90 - Szyndrowski), Malinowski , Stawarczyk, Dziwniel - Kowalski, Surma, Babiarz, Starzyński , Zieńczuk ( 84 - Chovanec) - Kuświk ( 70 - Viśniakovs)

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2014/2015)
Pogoń Szczecin Ruch Chorzów
1 1
12-09-2014 20:30
widzów: 5829
0:1 - 31' - Kuświk
1:1 - 90+2' - Dąbrowski
Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 21. Sebastian Rudol, 23. Mateusz Matras, 3. Maciej Dąbrowski, 15. Hubert Matynia - 10. Patryk Małecki (62' 7. Dominik Kun), 17. Maksymilian Rogalski (62' 93. Łukasz Zwoliński), 6. Rafał Murawski, 9. Adam Frączczak, 13. Takuya Murayama (46' 20. Shōhei Okuno) - 11. Marcin Robak

Ruch: 21. Krzysztof Kamiński - 22. Marcin Kuś (90' 20. Marek Szyndrowski), 32. Marcin Malinowski, 2. Piotr Stawarczyk, 3. Daniel Dziwniel - 7. Jakub Kowalski, 4. Łukasz Surma, 16. Bartłomiej Babiarz, 10. Filip Starzyński, 5. Marek Zieńczuk (84' 33. Ján Chovanec) - 9. Grzegorz Kuświk (71' 90. Eduards Višņakovs)

Żółte kartki: Matras, Rogalski, Murawski (Pogoń) - Kuświk, Starzyński, Malinowski, Babiarz, Kamiński (Ruch) sędzia: Bartosz Frankowski (główny), Marcin Boniek, Dawid Golis (asystenci), Sylwester Rasmus (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: skryba1213, Bengoro, Ultrasgryfino - dziękujemy