Kotwica w finale Pucharu Polski KOZPN
Kotwica pokonała w Dygowie Rasel 2:1 i awansowała do finału okręgowych rozgrywek o Puchar Polski. Bramki dla drużyny z Kołobrzegu strzelili Michał DanilczykTomasz Bejuk, dla gospodarzy odpowiedział Adrian Rutkowski. Finałowym rywalem Kotwicy będzie Gwardia Koszalin.
Kotwica rozpoczęła spotkanie nastawiona ofensywnie i już w 3 minucie po strzale Kacpra Chruścińskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Osiem minut później ładnym strzałem popisał się Tomasz Bejuk, ale jego strzał zatrzymał bramkarz gospodarzy Adrian Hartleb, odbijając piłkę na rzut rożny. Efekty naporu na bramkę Rasela pojawiły się w 22 minucie, gdy z dystansu uderzył Michał DanilczykHartleb musiał wyciągać piłkę z siatki. Pięć minut później było już 2:0 dla kołobrzeskiego zespołu, tym razem bramkarza pokonał Tomasz Bejuk.

Po zdobyciu dwubramkowej przewagi Kotwica zagrała bardziej na luzie, choć jeszcze przed przerwą dobrą okazję miał Jakub Poznański, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Chwilę później dość niespodziewanie dla kołobrzeżan Łukasz Wudarczyk popisał się prostopadłym podaniem do Adriana Rutkowskiego, a ten najpierw poradził sobie z Danielem Kokosińskim, a później ładnym strzałem od słupka pokonał Łukasza Krymowskiego.

Po przerwie gospodarze ustawili twardą obronę i liczyli na szybkie kontry, dzięki którym chcieli wyrównać stan meczu. Kołobrzeżanom ciężko było przedrzeć się przez defensywę rywali, z kolei szybkie ataki Rasela kilka razy zagroziły bramce Krymowskiego. Wynik jednak nie uległ już zmianie i to Kotwica awansowała do finału.

Zmierzy się w nim z Gwardią Koszalin, która w równolegle rozgrywanym spotkaniu pokonała 2:1 Drawę Drawsko Pomorskie. Mecz finałowy odbędzie się 21 maja, trwa ustalanie który obiekt w regionie będzie gościł obie drużyny. Zwycięzca finału okręgu koszalińskiego w finale wojewódzkim zmierzy się z wygranym w finale szczecińskim, w którym zagrają Dąb Dębno i Energetyk Gryfino.
�r�d�o: mkpkotwica.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Rolnik2012