Wysokie zwycięstwo w Tucholi
autor: victoria sianówDobry mecz w II lidze kobiet rozegrały piłkarki sianowskiej Victorii S.P.2 w Tucholi z miejscową Tucholanką pokonując ją 7:0. Wynik dość wysoki, ale z relacji trenerów ekipy z Sianowa wynika, że mógł być jeszcze wyższy. Sianowianki cały mecz miały pod kontrolą i mogły wygrać w stosunku dwucyfrowym. Dziewczyny z Tucholi po straceniu 4 bramki oddały właściwie mecz bez walki. Już od początku zarysowała się duża przewaga sianowianek i pierwsza bramka wisiała w powietrzu. W 14 i 19 minucie dobre sytuacje zmarnowały Malwina Grzelak i Joanna Świąder.
W 23 minucie po centrze Świąder i strzale Eweliny Gudan sianowianki prowadziły 1:0. W 25 minucie było już 2:0, po ładnym uderzeniu Malwiny Grzelak nad bramkarką Tucholanki. 30 minuta to indywidualna akcja Grzelak, przedryblowanie bramkarki Tucholi i 3:0. W 35 minucie było już 4:0 dla sianowianek. Podawała Grzelak a z bliska uzyskała bramkę Ewelina Gudan. Jeszcze w 37 i 38 minucie Gudan i Grzelak nie wykorzystały sytuacji sam na sam z bramkarką.

Tuż po przerwie cztery bardzo dobre akcje sianowianek najpierw Agnieszki Pencherkiewicz, potem Klaudii Saganowskiej, następnie Grzelak i ponownie Pencherkiewicz, ale wynik pozostał bez zmian. W 56 minucie po koronkowej akcji sianowskiego zespołu ładne uderzenie Joanny Świąder i zrobiło się 5:0. Cztery minuty później w 60 minucie Izabela Pawłowska pewnie wykorzystuje karnego po zatrzymaniu piłki ręką jednej z zawodniczek z Tucholi i poprawia wynik na 6:0. W 64 minucie Gudan marnuje superokazję. 72 minuta to potężny strzał Grzelak w słupek Tucholanek. 73 minuta solowy rajd Grzelak i uderzenie prosto w bramkarkę, dobitka Klaudii Saganowskiej i strzał nad bramką. W 73 minucie ponownie w akcji Klaudia Saganowska ale trafia w bramkarkę gospodyń. W 90 minucie ładne zagranie Żanety Sieg i Malwina Grzelak podwyższa na 7:0. W zespole z Sianowa udanie zadebiutowały Wiktoria Tomaszewska i Karolina Bogdanowicz a w 87 minucie kontuzji nabawiła się Adrianna Saganowska.

Małgorzata Chwastek( 65 Daria Czapla), Marika Krupska, Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Struszczyk, Żaneta Sieg, Malwina Grzelak, Izabela Pawłowska, Klaudia Saganowska, Joanna Świąder, Nikola Wodarczyk (46 Adrianna Saganowska ( 87 Karolina Bogdanowicz), Ewelina Gudan( 65 Wiktoria Tomaszewska).

Następny mecz bardzo ważny dla układu tabeli sianowianki rozegrają 3 maja 2014 o godz.13.00 w Miesiączkowie z KS Unifreeze Górzno.

ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria Sp.2 Sianów

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

II liga kobiet gr. kujawsko-pomorska (2013/2014)