W Policach juniorzy młodsi KP pokonują Ark
Dzisiaj o godzinie 11.00 na bocznym boisku stadionu przy ulicy Siedleckiej rozegrano przedostatnie spotkanie Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych w tym roku. Po golach Damiana Buśko oraz dwóch Kamila Adamczyka juniorzy młodsi Klubu Piłkarskiego POLICE pokonali Arkonię Szczecin 3:0.

KP POLICE: Strzelec - Pawlak (41' Majos), Kopociński, Milewski (41' Adamczyk), Przybyła (41' Buśko), Kaczorowski (56' Tkaczuk), Fałowski (65' Piotrowski), Wojtasiak (65' Fadecki), Konieczny (56' Skowron), Janicki R., Felicki

Arkonia: Czubala - Krajniewski, Banaszewski, Lachowicz, Fenikowski, Szczawiński, Szczerbik, Safian, Modliński, Feliński (41' Pająk), Pastusiak

Sędziowali: Wiktor Warzewski - Beata Bumbul, Michał Woś

Pierwsze minuty spotkania minęły dość spokojnie, oba zespoły wyprowadzały ataki jednak nie stanowiły one poważniejszego zagrożenia dla bramkarzy. W 20 minucie spotkania kombinacyjną akcję w polu karnym przeprowadzili Patryk Kaczorowski, Patryk Przybyła i Łukasz Milewski, niestety niezakończoną strzałem na bramkę. Chwilę później na bramkę Arkonii z dystansu strzela Piotr Wojtasiak, piłka lobem przeleciała ponad bramkarzem i uderzyła w poprzeczkę, do dobitki doszedł Patryk Przybyła jednak źle trafił w piłkę i bramkarz zdołał ją złapać. W 26 minucie z rzutu wolnego z 16 metra na bramkę uderzał Rafał Janicki, piłka nieznacznie minęła bramkę. Minutę później Patryk Kaczorowski popędził lewą stroną, niestety spod końcowej linii dośrodkował za plecy nabiegających kolegów. Dziesięć minut później Kaczor dwukrotnie atakował bramkę Arkonii, za pierwszym razem strzał z dystansu słaby strzał wyłapał bramkarz Arkonii Bartosz Czubala, za drugim obrońca szczecinian wygarnął mu piłkę w polu karnym. Tuż przed przerwą na bramkę z wolnego przed polem karnym strzelał jeszcze Rafał Janicki jednak piłka minęła bramkę.

Tuż po przerwie na bramkę z dystansu strzelał Sebastian Majos, piłka minimalnie minęła spojenie słupka z poprzeczką. W 46 minucie szybką kontrę wyprowadził Piotr Wojtasiak który podał na prawo do Kamila Koniecznego, ten znajdując się przed bramkarzem zamiast strzelać na bramkę podał na lewo licząc że któryś z jego kolegów zamknie akcję strzałem do pustej bramki. Żaden jednak nie podążył za akcją i piłka wyszła na aut bramkowy. W 50 minucie po dośrodkowaniu w pole karne na bramkę usiłował uderzyć Kamil Konieczny, nie trafił jednak w piłkę i obrona zażegnała niebezpieczeństwo. Dwie minuty później Kamil Adamczyk biegł wzdłuż linii pola karnego po czym posłał prostopadłą piłkę do kolegi z drużyny, podanie za mocne i bramkarz przejął piłkę. W kolejnych minutach policzanie dwukrotnie strzelali na bramkę, najpierw niecelnie uderzył Adrian Felicki, chwilę później z woleja Chrystian Pawlak, później strzał po ziemi Karola Tkaczuka wyłapał bramkarz Arkonii. W 59 minucie Sebastian Majos podaje w pole karne do Adamczyka, ten jednak traci piłkę na rzecz obrońcy Arkonii. Trzy minuty później akcja rozpoczęta przez Majosa zakończyła się golem dla KP. Majos wbiegł w pole karne, będąc sam na sam podał do Adamczyka a ten umieścił piłkę w pustej bramce. Jeszcze piłkarze Arkonii nie otrząsnęli się po stracie gola jak stracili drugiego gola. Tym razem Damian Buśko dynamicznie wszedł sam na sam z bramkarzem, pierwszy strzał wylądował na bramkarzu, drugi znalazł już drogę do siatki. Po siedmiu minutach KP prowadził już 3:0. Tym razem Dominik Skowron wyprowadził kontrę, przed polem karnym podał do Kamila Adamczyka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W kolejnych minutach policzanie parokrotnie uderzali na bramkę, najpierw bramkarz Arkonii obronił strzał jednego z zawodników KP, chwilę później bramkę minął strzał Wojciecha Fadeckiego. W ostatnich minutach szansę na zdobycie gola miał Sebastian Majos, po dośrodkowaniu w pole karne samotny Majos podbił sobie głową piłkę po czym ponownie głową oddał strzał na bramkę, bramkarz nie miał jednak problemu z obroną uderzenia. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Liga Wojewódzka Juniorów Młodszych (2007/2008)