Trzech wymagających przeciwników w cztery dni
autor: PszczółekKolejny tydzień przygotowań do rundy wiosennej maja za sobą seniorzy Polonii Płoty.
We wtorek, 4 lutego 'Czarno-biali' sparowali z wiceliderem IV ligi Astrą Ustronie Morskie. Po dość jednostronnym pojedynku Polonia pokonała przyjezdnych 5:2, po bramkach: Wałęgi, który pokonał bramkarza gości strzałem z woleja z około 25 metrów. Na 2:0 podwyższył Góralskiego z rzutu karnego po faulu na Szkupie. Trzecią bramkę zdobył Szwak po indywidualnej akcji. Na 4:0 wynik podwyższył Rynalski, wykorzystując błąd stopera Astry- Muzyczuka. Piątą bramkę dla gospodarzy zdobył zawodnik testowany po szybkim kontrataku całego zespołu. Goście w końcowych minutach odpowiedzieli dwoma trafieniami, gdy Poloniści grali już w rezerwowym składzie.
W czwartek, 6 lutego Poloniści zagrali następny test-mecz z III-ligowcem spod Poznania -GKS Dopiewo. Zespół ten przebywał na obozie w Niechorzu. Był to bardzo ciekawy i stojący na dobrym poziomie mecz, jak na ten etap przygotowań. Goście przez większą część spotkania mieli inicjatywę, ale Poloniści bardzo dobrze się bronili i przeprowadzali groźne kontrataki. Właśnie po jednym z nich wynik meczu na 1:0 dla Polonii otworzył plasowanym strzałem w dolny róg bramki, Paweł Mirecki. Goście w końcówce pierwszej połowy wyrównali po precyzyjnym dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową z obrębu pola bramkowego. Bardzo dobrze w tym meczu spisywała się obrona gospodarzy i obydwaj bramkarze Domański i Borowik. Jednak w końcówce trzecioligowcy zdobyli zwycięską bramkę po przepięknym uderzeniu napastnika z Dopiewa w samo okienko. Był to bardzo pożyteczny sparing, który pokazał Polonistom nad czym jeszcze muszą pracować w kolejnej fazie okresu przygotowawczego. Mecz ten był nagrywany i zostanie poddany szczegółowej analizie na obozie kondycyjno-szkoleniowym, na który Polonia wyjeżdża w następnym tygodniu do Pogorzelicy.

W sobotę, 8 lutego Polonia zagrała kolejny sparing z liderem IV ligi Raselem Dygowo. Zmęczeni gospodarze stawili opór gościom do 60 minuty, gdy po indywidualnym błędzie miejscowych pierwszą bramkę strzelił Dubiela. Do tego momentu Rasel miał optyczną przewagę, ale bardzo dobrze w bramce Polonii spisywał się Domański. Następne dwie bramki dla Rasela padły również po indywidualnych błędach obrońców Polonii. Gospodarze stworzyli w tym spotkaniu tylko dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki, ale bramkarz gości był na posterunku. Także spotkanie to zakończyło się zwycięstwem gości 4:0.

W następny wtorek Polonia zagra sparing z Błękitnymi Trzygłów , a w sobotę 15 lutego o godzinie 16 z liderem regionalnej okręgówki - Spartą Węgorzyno. W niedzielę, 16 lutego zespół wyjeżdża na tygodniowy obóz kondycyjno- szkoleniowy do Pogorzelicy.

relacjďż˝ dodaďż˝: czeslaw6