Polacy remisują i przegrywają ze Słowenią. Bramki Portowców
autor: PZPNReprezentacja Polski w Futsalu zremisowała i przegrała w towarzyskim dwumeczu ze Słowenią. Na uwagę zasługuję fakt, że wszystkie bramki dla Polaków zdobyli zawodnicy Pogoni ’04 Szczecin.
W kadrze na mecze ze Słowenią znalazło się aż czterech podopiecznych Gerarda Juszczaka: Marcin Mikołajewicz, Michał Kubik, Artur Jurczak oraz Mateusz Gepert.

Wynik pierwszego meczu, rozgrywanego w Bydgoszczy otworzył w ostatnich sekundach pierwszej połowy Mateusz Gepert. Słoweńcy wyrównali w trzydziestej minucie za sprawą Sebastijana Drobnego. Reprezentanci Polski nie dawali za wygraną, sześć minut później znakomite prostopadłe podanie Artura Popławskiego wykorzystał Mikołajewicz i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Trener Słoweńców na ostatnie minuty zdecydowały się wycofać bramkarza, poskutkowało to oblężeniem polskiej bramki i w efekcie wyrównaniem w ostatniej minucie meczu po strzale Igora Osredkara.

W środowym rewanżu rywale nie byli już tak łaskawi dla reprezentantów Polski. Wynik w dziesiątej minucie otworzył ponownie zawodnik „zero-czwórki”, tym razem Michał Kubik. Jednakże na niewiele to się zdało, jeszcze przed przerwą rywale wyszli na prowadzenie za sprawą VrabelaKrofica. Po zmianie stron Słoweńcy dorzucili bardzo szybko dwie bramki, wtedy było już wiadomo, że Polakom ciężko będzie się podnieść w takiej sytuacji. Na cztery minut przed końcem biało-czerwonych dobił jeszcze Osredkar ustalając wynik spotkania na 5-1.

relacjďż˝ dodaďż˝: Chelsea

Towarzyski dwumecz w futsalu: Polska - Słowenia
data: 29-10-2013 - 30-10-2013
miejsce: Bydgoszcz, Świecie

Polska - Słowenia 2:2 (1:0)

Bramki: Gepert (20.), Mikołajewicz (36.) - Drobne (30.), Osredkar (40.).

Polska - Słowenia 1:5 (1:2)

Bramki: Kubik (10.) - Vrabel (14.), Kroflic (16.), Mordej (21.), Osredkar (22. i 36.).