Chemiczki pokonały APS TPS Rumię
autor: crashPodopieczne Zdzisława Gogola pokonały przed własną publicznością trzecią w tabeli Akademię Piłki Siatkowej TPS Rumia 3:0 (25:17, 25:23, 25:14) i umocniły się na pozycji wicelidera.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Policzanki zdołały odskoczyć rywalkom na trzy punkty przy stanie 14:11. Chcąc poprawić grę swoich podopiecznych trener Patryk Michna zdecydował się wziąć pierwszy w tym spotkaniu czas. Na niewiele to się jednak zdało, bowiem dobrze dysponowanego tego dnia policzanki powiększyły swoją przewagę do pięciu punktów (16:11). W końcówce pierwszej odsłony gospodynie nie dały sobie wydrzeć wypracowanej wcześniej przewagi i pewnie pokonały rywalki 25:17.
Drugi set nie najlepiej rozpoczął się dla policzanek, w których grę wkradło się zbyt duże rozluźnienie. Proste błędy sprawiły, że tym razem na prowadzenie wyszły zawodniczki Akademii Piłki Siatkowej TPS Rumia 7:4. Z upływem czasu przewaga podopiecznych Patryka Michny urosła do pięciu punktów i na tablicy wyników widniał rezultat 16:11. O czas poprosił Zdzisław Gogol. Uwagi szkoleniowca przyniosły zamierzony efekt i policzanki zmniejszyły stratę do rywalek do zaledwie 3 oczek. Na taki stan rzeczy szybko zareagował Patryk Michna. Na nie wiele to się jednak zdało, bowiem wobec skutecznej gry chemiczek rumianki pozostawały bezsilne. Kiedy na tablicy wyników pojawił się rezultat 18:18 było wiadome, że zgromadzoną licznie publiczność czekają niesamowite emocje. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowały gospodynie i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 25:23 i prowadzenia w całym spotkaniu 2:0.

W trzecim secie podopieczne Zdzisława Gogola stanęły na wysokości zadania i od pierwszej piłki postawiły rywalką bardzo wysoko poprzeczkę. Skuteczna gra gospodyń sprawiły, że szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie 6:1, 10:4, 12:5. Na nic zdały się dwie przerwy czasowe, które wykorzystał szkoleniowiec rumianek. Policzanki grały konsekwentnie i co najważniejsze skutecznie dzięki czemu pewnie pokonały rywalki do 14 i w całym spotkaniu 3:0.

PSPS Chemik Police - EDF Wybrzeże APS TPS Rumia 3:0 (25:17, 25:23, 25:14)

PSPS Chemik Police: Matusz, Karpicz, Warzecha, Oleksy, Sowa, Kazaniecka, Babczyńska (libero) oraz Sadowska, Boguszewska, Jarosławska
�r�d�o: Gracjan Broda / chemikpolice.eu

relacjďż˝ dodaďż˝: gbroda