Pięć setów i zwycięstwo
autor: smspoliceZawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Police stoczyły w niedzielę pięciosetowy bój z Orłem Elbląg. Policzanki wygrały 3:2 i zdobyły pierwsze ligowe punkty w tym sezonie.
W pierwszym secie niedzielnego spotkania tryumfowały elblążanki. Nie pozwalały SMSkom na prowadzenie w grze i wygrały zasłużenie 25:16.
Drugi set był lepszy i bardziej wyrównany. Obie drużyny walczyły punkt za punkt, skutecznie, zarówno w ataku, jak i obronie. Ostatecznie jednak, lepsze okazały się zawodniczki Orła wygrywając 25:23.

W trzecim secie do głosu doszły gospodynie. Zawodniczki trenera Jerzego Taczały, a w szczególności Ewelina Karsztun i Manuela Jakóbiak siały popłoch w drużynie Orła. Wprawdzie w końcówce spotkania elblążanki doprowadziły do remisu 23:23, to ostateczny głos należał do gospodyń, które najpierw stworzyły dramaturgię, a potem odprawiły z kwitkiem rywala 28:26.

Czwarty set to prowadzenie gospodyń, które nie pozwalały rywalowi na zbliżenie się do wyniku remisowego. SMSki zagrały mądrze w ataku i obronie, a zawodniczki Orła nie radziły sobie z będącą w dobrej dyspozycji Eweliną Karsztun. SMS wygrał 25:23 i o losach tego spotkania decydował tie-break.

Piąty set to początkowe prowadzenie elblążanek. Policzanki szybko doprowadziły do remisu (5:5), a później zwiększały swoją przewagę punktową. Przy stanie 13:11 trener Orła Elbląg poprosił o 30 sekundową przerwę, jednak na niewiele się to zdało. Najpierw skuteczne SMS zdobył 14 punkt, a potem rywala pogrążyła Dominika Tymosiewicz. Ostatecznie wygrał 15:12 i całe spotkanie 3:2.
�r�d�o: smspolice.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: smspolice