Wielim nieznacznie uległ Drawie Drawsko Pomorskie
W środę 25 września 2013 r., w III rundzie Pucharu Polski edycji KOZPN KS Wielim Szczecinek, po emocjonującym spotkaniu, przegrał z Drawą Drawsko Pomorskie 2:3. Gole dla gospodarzy strzelili: Mateusz Górny i Paweł Jakimiec.

Mecz zaczął się niefortunnie dla zespołu KS Wielim Szczecinek. Już w 4 minucie, po skutecznym dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przegrywali 0:1. Kolejną bramkę stracili w 25 minucie. Piłkarze gospodarzy nie poddali się jednak i przeszli do bardziej zdecydowanych ataków. Najpierw po ograniu obrońcy Drawy minimalnie niecelny strzał oddał Paweł Jakimiec, a potem po pięknym rajdzie lewą stroną boiska gola zdobył Mateusz Górny. Tuż przed przerwą jeden z zawodników gości otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

W drugiej połowie piłkarze Wielimia, grający w przewadze jednego zawodnika, przeważali w starciu z III-ligowym przeciwnikiem. W efekcie stworzyli sobie kilka dobrych okazji do zdobycia gola. Jedną z nich, po strzale głową, wykorzystał Paweł Jakimiec. W dogrywce to nadal Wielim był drużyną częściej atakującą i utrzymującą się przy piłce. Bramkę, po długim podaniu, zdobyli jednak zawodnicy przyjezdnych. Gospodarze nie zdołali już odrobić strat, tym samym do kolejnej rundy Pucharu Polski awansowała Drawa Drawsko Pomorskie.

Pomimo porażki szczecineckich piłkarzy należy pochwalić za zaciętą walkę z dużo wyżej notowanym i bardziej doświadczonym rywalem.
Następny mecz, tym razem o ligowe punkty, KS Wielim Szczecinek zagra 28 września 2013 r. o godz. 15:00 na wyjeździe z Sarmatą Dobra.

relacjďż˝ dodaďż˝: MaciekWielim