Świt demoluje Gavię w meczu na szczycie
autor: adaskoW trzeciej kolejce rozgrywek o mistrzostwo I klasy juniorów starszych Świt Skolwin pokonał Gavię Choszczno aż 4:1. Przed tym spotkaniem obie drużyny otwierały ligową tabelę, Świt z sześcioma punktami i imponującym stosunkiem bramkowym 18:1 liderował, natomiast Gavia była druga, stosunek bramek 15:1 i również 6 punktów w dwóch meczach. Zapowiadał się zatem zacięty mecz.
Pierwsze chwile jednak pokazały, że na grząskim boisku lepiej radzić sobie będą zawodnicy gospodarzy. Od pierwszych minut zarysowała się spora przewaga miejscowych. Gol numer jeden padł po rzucie wolnym pośrednim podyktowanym przez Piotra Juszę za niecenzuralny okrzyk jednego z piłkarzy gości. Szczęśliwym strzelcem bramki z około 20 metra okazał się pomocnik skolwinian Michał Szmaja. Druga bramka padła po kilku minutach, w zamieszaniu podbramkowym największym sprytem wykazał się Paweł Gejdyk i strzałem z bliskiej odległości pokonał bezradnego bramkarza przyjezdnych. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu, w której to gospodarze byli drużyną zdecydowanie lepszą. Choszcznianie w tej części meczu zagrozili raz bramce Świtu, piłka po strzale jednego z zawodników odbiła się od poprzeczki.
Druga część meczu rozpoczęła się od nieco lepszej gry gości, ich sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, ale gra wydawała się bardziej poukładana szczególnie w środkowej części boiska. Po około pół godzinie gry w drugiej odsłonie przewaga gości zaowocowała golem kontaktowym.
Kiedy wydawało się, że druga bramka dla Gavii jest tylko kwestią czasu to gospodarze zadali dwa ciosy. Pierwszy z nich to piękne trafienie Patryka Gawrona, który po rzucie rożnym głową pokonał bramkarza z Choszczna, drugi to gol wyróżniającego się w tym spotkaniu Roberta Jóźwiaka, wykorzystującego bierność w postawie obrońców biało-zielonych.
Mecz zakończył się bezapelacyjnym zwycięstwem piłkarzy z północy Szczecina, którzy zdecydowanie lepiej zaprezentowali się w trudnych warunkach, podczas spadającego deszczu i grząskiej nawierzchni.
Po tym meczu Świt utrzymuje pozycję lidera trzema punktami przewagi nad Gavią Choszczno (6 pkt) i mającymi rozegrane jedno spotkanie mniej Hutnikiem Szczecin (4 pkt) oraz Unią Dolice (4 pkt).

relacjďż˝ dodaďż˝: Hutnik81

I kl. jun. starszych gr. Szczecin Płd (2013/2014)