Wilczyce wywiozły z Łodzi cenne dwa punkty
autor: /meKing Wilki Morskie Szczecin przerwały pasmo zwycięstw Widzewa Łódź w Basket Lidze Kobiet. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza pokonały łodzianki 60:55 i zwiększyły swoją szansę na awans do drugiego etapu rozgrywek.

Jednak to zawodniczki Janusza Wierzbickiego lepiej weszły w mecz i to one otworzyły wynik spotkania. Koszykarki z Łodzi prowadziły 5:0, 10:5, a w 6. minucie ich przewaga wzrosła do ośmiu punktów. Tę stratę szczecinianki odrobiły w drugiej kwarcie. Po szybkich atakach punkty zdobywała Naketia Swanier, spod kosza trafiała Agnieszka Kaczmarczyk i na pięć minut przed zejściem do szatni Wilczyce były lepsze od Widzewianek o jeden punkt. Do końca pierwszej połowy ta różnica punktowa jeszcze bardziej wzrosła. W defensywie szczecinianki grały zmienną obroną, kryły na całym boisku, podwajały i potrajały, a w ataku szalała powracająca po kontuzji Madgalena Radwan, dwa razy celnie rzucając za trzy punkty. Do przerwy beniaminek ze Szczecina wygrywał 36:31.
Drugie dwadzieścia pięć minut było bardziej wyrównane niż pierwsze. Pod koniec trzeciej ćwiartki i na początku czwartej łodzianki wyszły na prowadzenie 42:40 i 49:47, ale szczecinianki odrobiły stratę i nie oddały inicjatywy. Jeszcze na niespełna cztery minuty przed końcową syreną Widzew doszedł Wilczyce na trzy oczka, mimo to podopieczne Koziorowicz utrzymały ciężko wypracowaną przewagę i dowiozły korzysty dla siebie rezultat do samego końca.

W barwach Wilków Morskich po raz pierwszy na parkiet w tym sezonie wybiegła Natalia Mrozińska, która zastąpiła nie radząca sobie z Tinikki Crook (najskuteczniejszą wśród Widzewiaczek) Jasmine Erving. Sama jednak jest daleka od optymalnej formy i na dojście do lepszej dyspozycji potrzebuje jeszcze trochę czasu. Natomiast zabrakło innej kontuzjowanej - Rezine Teclemariam.

Widzew Łódź - King Wilki Morskie Szczecin 55:60 (21:16, 10:20, 11:11, 13:13)