Królewski debiut
autor: /mePierwszy mecz w ekstraklasie i pierwsze historyczne zwycięstwo. King Wilki Morskie, beniaminek Basket Ligi Kobiet, przed własną publicznością pokonały KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - drużynę, która w tym sezonie ma włączyć się do walki o medale mistrzostw Polski.

Jednak tych medalowych aspiracji gorzowianek nie było widać na parkiecie. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza nic sobie też nie robiły z ogłuszającego dopingu kibiców z Gorzowa. Pierwszą połowę szczecinianki wygrały 30:20, a w połowie trzeciej kwarty prowadziły już dwudziestoma punktami. Wówczas naszym koszykarkom przydarzył się przestój w grze. - Przytrafiło nam się kilka głupich błędów - tłumaczyła po spotkaniu najskuteczniejsza wśród Wilczyc, Magdalena Radwan (na zdj.). - Przeciwniczki zaczęły nas punktować kontratakami i na pewno to nas trochę rozbiło. Jednak potrafiłyśmy się zebrać i wyciągnąć wynik.
Szaleńcza pogoń akademiczek doprowadziła do stanu 62:61, na nieco ponad minutę przed końcową syreną. Wtedy to ciężar gry na siebie wzięła Rezina Tecklemariam. Najpierw trafiła za trzy, a następnie dała się dwa razy sfaulować. W międzyczasie błąd przy wyprowadzeniu piłki popełniła Magdalena Losi i historyczne zwycięstwo stało się faktem. - Ono z pewnością zmotywuje nas jeszcze bardziej do pracy - zapewniała Radwan.

Następnym rywalem Wilczyc Morskich będzie Basket ROW Rybnik.

King Wilki Morskie Szczecin - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 69:63 (14:8, 16:12, 23:30, 16:23)