Nokaut Błękitnych
autor: adaskoW sobotę o godzinie 16 na stadionie w Węgorzynie miejscowa Sparta podejmowała drużynę rezerw Błękitnych Stargard. Zadanie wydawało się niełatwe, gdyż w drużynie gości było kilku zawodników z pierwszej drużyny m.in. Jarosław Piskorz, Norbert Neumann, Grzegorz Otocki i Arkadiusz Wojciechowski. Od początku spotkania optyczną przewagę mieli gospodarze sytuacji san na sam nie wykorzystał Kiernicki, potem dwie świetnie okazję gości, ale oba strzały uderzyły w słupek bramki strzeżonej przez Roberta Piłata. Wynik bezbramkowy utrzymywał się, aż do 27 minuty, kiedy to błąd bramkarza gości wykorzystał Denis Chodyna, który strzałem z około 40 metrów otworzył wynik spotkania.
Niestety prowadzenie utrzymało się tylko 15 minut, gol wyrównujący padł po kapitalnej indywidualnej akcji kapitana drużyny Błękitnych - Jarosława Piskorza, który wymanewrował całą obronę Sparty i mocnym strzałem w długi róg nie dał szans Piłatowi.

Do przerwy było 1:1.

Po przerwie w ciągu 15 minut Sparta rozmyła marzenie gości o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.

Już w 46 minucie po indywidualnej akcji bramkę zdobył Adam Walicki.

Dwie minuty później było już 3:1, po raz kolejny prawą flanką obrońcom uciekł Walicki, a następnie podał do świetnie ustawionego Kiernickiego, który dopełnił formalności.

W 59 minucie drugą bramkę w meczu zdobył Kiernicki, który wykorzystał podanie Tomasza Kobielskiego.

W 75 minucie w dużym zamieszaniu pod bramką gospodarzy znalazł się Jacek Loduchowski, który zdobył drugą bramkę dla Błękitnych.

Mocno ofensywnie nastawienie Błękitni zostali skarceni w końcówce spotkania. Długiem podanie w wykonaniu Piotra Grochulskiego, trafiło pod nogi Kiernickiego, który nie zmarnował okazji sam na sam i skompletował hat-tricka.

Do końca meczu nic już się nie wydarzyło i mecz zakończył się zwycięstwem Sparty, która awansowała w tabeli na 3. miejsce.

relacjďż˝ dodaďż˝: michaszek98

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2013/2014)
Sparta Węgorzyno Błękitni II Stargard
5 2
05-10-2013 16:00
widzów: 100
Sparta: Chodyna, Walicki , Kiernicki 3
Błękitni II: Piskorz J, Loduchowski J
Błękitni II: Otocki G- Loduchowski J, Wojciechowski A, Kurant P, Szych S (86'- Grzelak M)- Duda P (85'- Zagrobelski B), Rembisz P, Piskorz J, Wolski P (46'- Dura O)- Inczewski S, Neumann N (82'- Rybicki P)
SPARTA: Piłat , Grochulski , Kasprzak , Petera , Nawrolski , Kobielski, Radziejewski , Halamus , Chodyna , Walicki , Kiernicki

żółte: Wojciechowski, Kurant, Inczewskix2(Błękitni II)
czerwone: 62'- Inczewski za 2 żółte(Błękitni II) sędzia: Rynkiewicz N. Strugielski Ostrowski Ł.

Dane pomogli uzupełnić: 53jan, dll, lilo95, Dobermanos - dziękujemy