Derby dla Barlinka
autor: Pogon74 Tego nie spodziewali się najwięksi optymiści. Pogoń Barlinek w meczu derbowym pokonała w Myśliborzu lidera tabeli miejscowego Osadnika aż 4:1 (1:0). Dwie filmowe bramki z rzutu wolnych zdobył grający trener Jarosław Świderski w 72 i 78 minucie, po jednym celnym trafieniu dołożyli Adrian Rozmarniewicz w 44 minucie i Oskar Kaczmarek w 88 minucie. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył Kamil Kowalski w 55 minucie spotkania. Po pechowych porażkach z Iskierką Szczecin i Pomorzaninem Przybiernów los w końcu się odmienił i młody zespół z Barlinka zainkasował komplet punktów czyniąc to w jaskini lwa.

Przed meczem patrząc na składy obydwu zespołów faworyt do zwycięstwa wydawał się jeden. Drużyna Osadnika miała do dyspozycji wielu doświadczonych ogranych zawodników, zaś Pogoń piłkarzy, którzy jeszcze wiosną występowali w zespole juniorów, których wspierało czterech seniorów. Kluczem do osiągnięcia korzystnego wyniku było konsekwentne realizowanie taktyki nakreślonej w szatani przez trenera oraz gra całej drużyny na 100% swoich umiejętności.

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Gospodarze osiągnęli przewagę stwarzając zagrożenie pod bramką gości głównie po stałych fragmentach gry. Bardzo groźne były dalekie wyrzuty z autu Roberta Dudka, po których Jacek JareckiPaweł Rostkowski głową uderzali na bramkę Pogoni. Z rzutu wolnego strzelał Kamil Kowalski, jednak wszystkie strzały mijały bramkę zespołu z Barlinka. Goście przetrzymali napór Osadnika i w 19 minucie przeprowadzili kontrę, jednak Bartosz Ciesielski nie trafił czysto w piłkę, po dokładnym dośrodkowaniu Kamila Dydyny. W 27 minucie Bartłomiej Siejko na raty zdołał obronić strzał głową Pawła Rostkowskiego, a trzy minuty później Marcin Gajewski z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę barlineckiej bramki. W 38 minucie Jacek Jarecki znalazł się sam przed bramkarzem Pogoni, jednak posłał piłkę nad bramką. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się bezbramkowym remisem w 44 minucie Adrian Rozmarniewicz wygrał walkę o piłkę z dwoma stoperami gospodarzy, a następnie strzelił lekko, ale celnie obok zupełnie zaskoczonego Mariusza Jarosińskiego zdobywając gola do szatni.

Po przerwie myśliborzanie ruszyli do odrabiania strat, jednak nie mogli rozmontować szczelnej defensywy Pogoni. W 55 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Marcina Gajewskiego, Bartłomiej Siejko wybił piłkę na 18 metr, którą przejął Kamil Kowalski i plasowanym strzałem doprowadził do wyrównania. Wydawało się że gospodarze pójdą za ciosem, a stracony gol załamie młody zespół z Barlinka. Nic takiego nie miało miejsca. Gospodarze jakby opadli z sił, a goście przejawiali większą ochotę do gry. W 72 minucie, 30 metrów od bramki sfaulowany został Adrian Rozmarniewicz, a fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się grający trener Jarosław Świderski, zupełnie zaskakując golkipera z Myśliborza. Sześć minut później przy linii bocznej boiska Daniel Kosmala sfaulował Kamila Dydynę. Futbolówkę ponownie ustawił sobie Jarosław Świderski, popisując się efektowną „wkrętką”, która wpadła „za kołnierz” Mariusza Jarosińskiego i goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W 82 minucie Bartłomiej Siejko zbyt długo przetrzymywał piłkę w rękawicach i arbiter podyktował rzut wolny pośredni z 14 metra, ale piłkarze z Myśliborza nie potrafili celnie trafić w bramkę gości. W 85 minucie Bartosz Ciesielski oddał zaskakujący strzał, po którym piłka trafiła w poprzeczkę myśliborskiej bramki, a następnie odbijając się od linii bramkowej wróciła na plac gry. Trzy minuty później gospodarze wykonywali rzut rożny i bramkarz Osadnika Mariusz Jarosiński zawędrował w pole karne Pogoni. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska futbolówkę przejęli piłkarze z Barlinka przeprowadzając szybką kontrę, po której Oskar Kaczmarek strzałem pod poprzeczkę zdobył czwartego gola dla Pogoni po którym zamilkły trybuny, a głośno zrobiło się jednie obok ławki rezerwowych gości, gdzie utonął w objęciach całej drużyny szczęśliwy zdobywca bramki.

1:4 - 88' - Kaczmarek
Pogoń Barlinek: Siejko - Kądziela, Kaczmarek, J. Świderski, Baranowski - Ciesielski (85' Zięba), Majocha, Kubicki, Magryta (63' A. Świderski), Dydyna (88' Stanisz) - Rozmarniewicz

Żółte kartki: Rostkowski, Kosmala, Jarosiński Osadnik (Osadnik) - Ciesielski, Kądziela, J. Świderski (Pogoń) sędzia: Martynowicz Fajfer Konieczny

Dane pomogli uzupełnić: szlemiel, Pogon74 - dziękujemy