Zwycięstwo w meczu na szczycie
autor: jurgolW sobotnie popołudnie w meczu na szczycie naszej ligi Gavia pokonała Osadnik 2-1. Mecz był bardzo emocjonujący i do końca trzymający w napięciu. Pierwsze słowo należało do naszej drużyny. Dobre podanie Mateusza Lewandowskiego do Marcina Ćwieka. Ten wygrywa pojedynek biegowy i zagrywa do dobrze ustawionego Waldka Jędrasika, który dopełnia formalności i mocnym strzałem w 5 minucie spotkania daje Gavii prowadzenie 1-0. Do końca pierwszej połowy trwa twarda walka o każdy centymetr boiska.
Widać było, że Osadnik chce wyrównać, a miejscowi podwyższyć prowadzenie. Mimo przewagi do przerwy tylko 1-0 dla Gavii. Po zmianie stron to Osadnik przeważał na boisku. Stwarzał większe zagrożenie pod bramką Daniela Gana. Jednak Lelek bronił bardzo dobrze. Gospodarze mieli swoje okazje. Najpierw w sytuacji dwóch na jednego podanie Cyny do Waldka zatrzymuje obrońca z Myśliborza, a następnie potężna bomba Arnolda Drobisza minimalnie nad poprzeczką. W końcu Osadnik dopiął swego i w 77 minucie doprowadził do wyrównania. Trzeba jednak przyznać, że zasłużyli zawodnicy z Myśliborza na tego gola. Po strzelonej bramce mieli jeszcze dwie wyborne okazje. Sytuację sam na sam z Piotrem Gajewski wybronił nasz bramkarz, a potem ten sam zawodnik posłał piłkę na słupek naszej bramki. Ostatnie słowo należało jednak do naszych piłkarzy. W 90 minucie wprowadzony wcześniej Paweł Lewandowski w doskonałej sytuacji pudłuje strzałem głową z najbliższej odległości. Dwie minuty później, kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, dobre podanie Arniego Drobisza do Bartosza Tatarczuka, a ten popisuje się pięknym strzałem pod poprzeczkę dając nam upragnione zwycięstwo 2-1. Minutę później sędzia kończy spotkanie i jesteśmy po 8 kolejkach jedyną niepokonaną drużyną.

W tabeli zajmujemy 2 miejsce z jednym punktem straty do Osadnika i jednym meczem mniej rozegranym. Sobotni mecz był takim jak za dawnych lat kiedy grali ze sobą piłkarze z Choszczna i Myśliborza. Wiele spięć, wiele emocji, nie zawsze tych pozytywnych, ale liczą się 3 punkty. Dopisała również frekwencja kibiców, którzy tego dnia w liczbie ok. 400 osób zasiedli na stadionie w Choszcznie.
Za tydzień kolejne wielkie emocje. Gavia jedzie do Barlinka na mecz z Pogonia. Początek o godz. 16:00 w sobotą 21 września. Natomiast w najbliższą środę 18 września w Bierzwniku o godz. 16:30 rozegramy mecz II rundy Pucharu Polski ZZPN z Orłem.

Skład Gavii:
Daniel Gan, Artur Kapiński (75′ Adam Leśniak), Mateusz Lewandowski, Paweł Emilianowicz, Krystian Kowalski, Łukasz Młynarczyk, Bartosz Tatarczuk, Maciej Bokun, Maciej Żuchowski (67′ Arnold Drobisz), Waldemar Jędrasik (72′ Paweł Lewandowski), Marcin Ćwiek (90′ Michał Garbicz).

Skład Osadnika :
Jarosiński - Wekwerth (Fiałkowski), Dudek, Norsesowicz M. (Ostapczuk), Rostkowski - Koneczek, Kosmala - Gajewski M., Kowalski, Małowiecki (Kostusik) - Gajewski P.

2:1 - 90+2' -Bartosz Tatarczuk
żółte kartki: Kowalski, Tatarczuk, Młynarczyk, Bokun (Gavia) / P.Gajewski, Jarosiński, M.Gajewski (Osadnik).
czerwona kartka: Wiśniewski (Gavia) - po meczu sędzia: Jarosław Korolczuk - Piotr Fajfer, Piotr Janczura

Dane pomogli uzupełnić: szlemiel, CAPONE - dziękujemy