Lider pokonany
autor: rudy66W rozegranym meczu piątej kolejki o mistrzostwo szczecińskiej klasy okręgowej Pogoń Barlinek pokonała dotychczasowego lidera Inę Ińsko 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 55 minucie meczu Kamil Dydyna. Zwycięstwo zespołu z Barlinka w pełni zasłużone i gdyby nasi piłkarze byli skuteczniejsi wynik mógłby być znacznie wyższy. Goście praktycznie tylko raz stworzyli groźną sytuacje trafiając z rzutu wolnego w poprzeczkę barlineckiej bramki.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Pogoń częściej była przy piłce i stwarzała sobie sytuacje podbramkowe. Już w 7 minucie z rzutu wolnego strzelał Paweł Magryta, ale w środek bramki i golkiper Iny nie miał problemów ze skuteczną interwencją. Dziesięć minut później piłka po uderzeniu Adriana Rozmarniewicza trafiła w słupek bramki gości.
W 23 minucie rzut wolny tym razem wykonywał Jarosław Świderski jednaj znakomitą paradą popisał się bramkarz z Ińska wybijając piłkę na rzut rożny. Po chwili po raz drugi na bramkę uderzał Adrian Rozmarniewicz posyłając piłkę tuż nad poprzeczką. Drużyna Iny w pierwszej odsłonie spotkania zagroziła tylko raz w 30min gdy po strzale Tomasza Kustrzyka i interwencji Patryka Tazbira futbolówka trafiła w poprzeczkę barlineckiej bramki.

Na początku drugiej połowy spotkania dwie znakomite szanse miał przesunięty do ataku Kamil Dydyna. Najpierw niepilnowany w polu karnym posłał piłkę z 12m obok bramki, a po chwili w sytuacji sam na sam trafił w bramkarza gości. Znane przysłowie mówiące o ty, że do trzech razy sztuka znalazło swoje uzasadnienie w 55min gdy po dwójkowej akcji z Bartoszem Ciesielskim popularny „Dydek” trafił do bramki przeciwnika. Wydawało się, że po stracie gola goście ruszą do zmasowanych ataków, jednak nic takiego nie miało miejsca. To gospodarze stwarzali dogodne sytuacje podbramkowe i gdyby nie dobra postawa bramkarza Iny po strzałach Jakuba Zięby i Kamila Dydyny wynik mógłby być bardziej niekorzystny dla zespołu z Ińska. Gościom dopisało też szczęście gdy po indywidualnym rajdzie Dariusza Suterskiego niemal przez całe boisko Bartosz Ciesielski uderzeniem z ostrego kąta trafił w słupek.

Ina: Rogowski Arkadiusz - Migda Rafał, Kikun Robert, Hornicki Sebastian, Tomoń Aleksander - Kędziora Michał, Kuryluk Marcin, Kustrzyk Tomasz, Stefanowicz Adrian, Bielecki Dawid - Hołowiej Maciej

relacjďż˝ dodaďż˝: crisone79