Lider pokonany
autor: cruisaderVineta Wolin pokonała lidera Świt Skolwin 3:1. Początek meczu to zdecydowana przewaga wolińskiego zespołu, udokumentowana bramką po rzucie rożnym byłego, wieloletniego zawodnika Świtu - Tomasza Danikiewicza. Chwilę wcześniej bardzo groźnie wyglądającej kontuzji głowy doznał Adrian Nagórski. Po dłuższej przerwie w grze nasz lider wrócił jednak na boisko i rozegrał bardzo dobre zawody. Pierwsza połowa spotkania to niewykorzystane sytuację bramkowe Huberta Matyni oraz wspomnianego wcześniej starszego z braci Nagórskich. Przeciwnik również był bliski zdobycia gola, po strzale Ratkowskiego piłka trafiła w poprzeczkę.
Druga połowa spotkania to szarpana gra z obu stron. Gospodarze dobrze grający stałe fragmenty gry zdobyli po jednym z nich bramkę. Nasz zespół długo nie czekał z odpowiedzią, ruszając natychmiast do ataku. Dwie świetne okazję zmarnowali nasi ofensywni gracze, ale trzecią po bardzo ładnej akcji zespołowej i asyście Marcina Momota wykończył z zimną krwią Adam Nagórski. Po chwili mogliśmy się cieszyć z następnego gola tego samego zawodnika a akcję znakomicie poprowadził Nagórski Adrian. Zwycięstwo bardzo pewnie dowieźliśmy do ostatniego gwizdka. Na wyróżnienie w drużynie Vinety zasługują szczególnie bramkarz Łukasz Kupczanko, Adrian i Adam Nagórscy. Bardzo solidnie zaprezentowali się również Piotr Bzdręga oraz Przemysław Tomków. Już za tydzień kolejne spotkanie ligowe, tym razem przeciwnikiem będzie zespół Odrzanki Radziszewo. Mecz w najbliższą sobotę o 17.00 w Wolinie. Wcześniej nasz zespół rozegra bardzo ciekawie zapowiadający się sparing z pierwszą drużyną I ligowej Floty Świnoujście. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.30 w Wolinie.

bramki. Danikiewicz, Adam Nagórski - 2

Vineta: Kupczanko - Tomków, Chwałek, Porzeziński, Momot (Osieleniec 80') - Bzdręga, Matynia (Przewoźny 83'), Danikiewicz ( Górski - 77'), Tarka (Rutecki - 65') , Nagórski Adrian - Nagórski Adam
�r�d�o: Vineta Wolin

relacjďż˝ dodaďż˝: sekret