Przegrały wygrany mecz
autor: waldemar kosowskiTo był ciekawy i bardzo dramatyczny mecz. Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Do przerwy piłkarki Victorii S.P.2 przegrywały 1:2. Tuż po przerwie wyrównanie i prowadzenie sianowianek piętnaście minut przed końcem 4:2. Koniec meczu 5:4 dla bydgoszczanek. Wielka radość bydgoszczanek i olbrzymi smutek w sianowskiej szatni.
Mecz zaczął się doskonale dla piłkarek sianowskiej Viictorii S.P. 2, które już w 6. minucie po celnym karnym Pauliny Trzeciak prowadziły 1:0 i były bliskie strzelenia drugiej bramki, ale w 7 minucie Malwina Grzelak nie wykorzystała sytuacji sam na sam. Sianowianki miały przewagę, ale to bydgoszczanki w 20 min. strzeliły wyrównującą bramkę (Natalia Arbuz), po nieudanej pułapce na spalony sianowskiego zespołu.
Minutę później ponownie Grzelak w supersytuacji i znowu nie ma bramki. W 31 min. w dobrej sytuacji Joanna Świąder i uciekła jej piłka. W 38 minucie po błędzie obrony i swojej bramkarki atakujące sianowianki niespodziewanie tracą drugiego gola, a strzelcem była Adrianna Lipowska.
Po przerwie podrażnione piłkarki z Sianowa rzucają się do przodu i w 47. minucie pięknym strzałem przewrotką wyrównuje na 2:2 Malwina Grzelak. Od tej pory sianowianki mają zdecydowaną przewagę i strzelają kolejno dwie bramki. Najpierw w 59. minucie Malwina Grzelak strzela w poprzeczkę, a celną dobitką popisuje się Klaudia Saganowska i jest 3:2 dla Victorii S.P.2. W 61. minucie piękna akcja Grzelak i Paulina Trzeciak z bliska trafia w bramkarkę gości. Trwa napór sianowianek. Znów akcja Grzelak prawym skrzydłem, zagranie do Pauliny Trzeciak i ta głową z bliska strzela na 4:2. Wydawało się, że jest już po meczu,mtym bardziej że sianowianki dalej atakują. W 66. minucie winno być 5:2, a w 68 minucie 6:2, ale dogodne sytuacje marnuje Malwina Grzelak. W 75. minucie Monika Stachowiak uzyskuje kontaktową bramkę na 3:4. W 77. min. znów dobra ale zmarnowana okazja sianowianek. Za to w 77 min. po błędzie sianowskiej drużyny bydgoszczanki wyrównują na 4:4. W 86. minucie sianowianka Malwina Grzelak strzela na 5:4, ale sędzia nie wiadomo dlaczego nie uznaje tej bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu konsternacja, bo sianowski zespół traci piątą bramkę. W tej samej minucie sianowianki mogły strzelić wyrównująca bramkę, ale Paulina Trzeciak strzela z bliska mocno, ale i niecelnie.
To był dziwny mecz sianowianek. Piłkarki Victorii S.P. 2 powinny go wygrać wysoko i  zdecydowanie, ale na przeszkodzie w tym zadaniu stanęła ich słaba skuteczność strzelecka, błędy w obronie, braki kondycyjne oraz zdaniem sianowskich trenerów słaba postawa arbitrów tego spotkania. Trener Jędrzej Bielecki podsumowując spotkanie, niezadowolony był z wyniku na boisku. Stwierdził, że porażka była niezasłużona. Żałował kilku niewykorzystanych dobrych sytuacji strzeleckich, wskazał na braki w przygotowaniu motorycznym zespołu i braki w zgraniu formacji. Mecz mógł się podobać, padło dużo bramek, tylko szkoda, że punkty pojechały do Bydgoszczy.