Grot remisuje
W drugiej kolejce A-klasy Grot Gardno podejmował na własnym stadionie Wicher Reptowo. Po ciekawym widowisku i wielu sytuacjach, zarówno dla jednej jak i drugiej drużyny, mecz zakończył się remisem 2:2 (1:0).
Bramki dla zielono - białych strzelali Jakub Kłosek oraz Daniel Pyra. Po dwóch meczach Grot z dorobkiem 4 punktów zajmuje piątą pozycję w tabeli, z taką samą ilością punktów co Fagus Kołbacz, i Hanza Goleniów. Bez straty punktów pozostały już tylko dwie drużyny - Pomorzanin II Nowogard oraz Euroinsbud Goleniów.

Już początek spotkania pokazał, że oba zespoły będą walczyły o pełną pulę. Większą inicjatywą wykazywali się gospodarze, którzy grając z wiatrem, co rusz znajdowali się z piłką przy bramce gości. W większości przypadków brakowało jednak dokładności i spokoju w zagraniach Gardnian. Dopiero w 30 minucie zawodnikom Grota udało się otworzyć wynik spotkania.
Po szybko wykonanym rzucie wolnym przez Radosława Młynarczaka i podaniu do Jakuba Kłoska, ten drugi znalazł się sam z piłką przed bramkarzem i huknął z woleja nie do obrony. W drugiej połowie obraz meczu nie zmienił się, chociaż częściej w roli głównej występował bramkarz Grota - Łukasz Chojniak, który kilkakrotnie kapitalnymi interwencjami ratował swój zespół przed utratą bramki. W 62 minucie nie miał już jednak nic do powiedzenia, kiedy po fantastycznie wykonanym rzucie wolnym z 18 metrów goście zdołali wyrównać. Chwilę później w wyniku złego krycia Wicher wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony zupełnie niepilnowany napastnik gości strzelił piękną bramkę z woleja, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie. Od tego momentu Grot zdominował gości, którzy zamknęli się na własnej połowie, chcąc dowieźć korzystny rezultat do końca meczu. Jak się później okazało gospodarze zdołali się podnieść, bo w 81 minucie Daniel Pyra po dograniu Jakuba Kłoska popędził lewą stroną na bramkę rywala, umieścił piłkę w siatce i ustalił w ten sposób wynik spotkania. Za tydzień, w niedzielę o 16:00 mecz wyjazdowy z Vielgovią w Szczecinie.

2-2 - 81' Daniel Pyra
Grot: Łukasz Chojniak - Michał Borsuk, Jacek Wawrzyńczyk (73' Szymon Chruściński), Michał Stochmal, Krzysztof Chełstowski (65' Jarosław Śmietanka) - Paweł Janiak, Radosław Młynarczak (55' Rafał Siwek) - Grzegorz Kruk (46' Kamil Kapturowski), Jakub Kłosek, Daniel Pyra - Patryk Kawka;
Wicher: Michał Matyjasek - Andrzej Jaciszyn, Marcin Stąsiek, Arkadiusz Lewandowski, Tomasz Kosianowicz - Wiktor Laban, Konrad Stateczny, Michał Majchrzak (46' Paweł Wilkoński), Maciej Kryszkiewicz (75' Tomasz Malarczyk) - Paweł Nawrocki, Rafał Malarczyk (65' Radosław Konieczny);

Żółte kartki Kawka, Kłosek (Grot) - Stateczny (Wicher) sędzia: Kwiatkowski Statkiewicz Kucharska

Dane pomogli uzupełnić: boss, klarensgrot, PeJo - dziękujemy