Flota w kratkę
Drugi z rzędu ligowy mecz przegrali świnoujścianie. Tym samym podopieczni Bogusława Baniaka znów niebezpiecznie zbliżyli się do strefy spadkowej. Ulewa jaka przeszła nad Chojnicami, o około kwadrans opóźniła początek meczu. Przesiąknięta od deszczu murawa pozostawiała sporo do życzenia i znacznie wpływała na grę kombinacyjną. Warunku dla obu drużyn były jednak takie same, a o jedną bramkę lepsi okazali się być gospodarze. Po tej porażce Wyspiarzom zostały dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.
W trudnych warunkach szybciej odnaleźli się gospodarze. Bliski zdobycia gola był Daniel Chyła. Były gracz Floty zdołał uderzyć z bliskiej odległości, ale z jego próbą poradził sobie Darko Brljak. Sporo problemów Wyspiarzom sprawiał najlepszy strzelec Chojniczanki, Tomasz Mikołajczak. W 34 minucie snajper gospodarzy otworzył wynik meczu. Napastnika Chojniczanki sfaulował w polu karnym Marek Niewiada, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Sam poszkodowany nie pomylił się i pewnie wykonał rzut karny. Jeszcze przed przerwą wynik meczu chciał podwyższyć Robert Bednarek, ale jego strzał z dystansu nie zaskoczył golkipera Wyspiarzy.

Trenerskim nosem popisuje się ostatnio Bogusław Baniak. Od początku drugiej połowy na murawie zameldował się Maciej Mysiak, który odpłacił się za danie szansy. Najpierw jednak groźny strzał Rafała Grzelaka z kłopotami odbił Rafał Misztal. W 56 minucie Krzysztof Bodziony dośrodkował piłkę na głowę wspomnianego Macieja Mysiaka, a ten zdobył gola na 1:1. Po chwili Chojniczankę na prowadzenie mógł wyprowadzić Adam Duda, ale zmarnował sytuację sam na sam. W 67 minucie gola dla Floty mógł zdobyć Sebastian Kamiński... który na murawie pojawił się kilkanaście sekund wcześniej. Jego strzał przeleciał jednak tuż obok bramki Chojniczanki. Niecały kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gospodarze ustalili wynik meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Mrozika, piłkę zdołał odbić Darko Brljak, ale w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie znalazł się Andrzej Rybski i trafił na 2:1.

Chojniczanka: Rafał Misztal - Daniel Chyła, Błażej Radler, Błażej Jankowski, Robert Bednarek - Adam Duda (77′ Norbert Jędrzejczyk), Krystian Feciuch, Jakub Mrozik, Tomasz Mikołajczak (90′ Tomasz Wypij), Arkadiusz Mysona (60′ Paweł Iwanicki) - Andrzej Rybski

Flota: Darko Brljak - Tomasz Mokwa, Piotr Kieruzel, Klimas Gusočenko, Radosław Jasiński - Rafał Grzelak, Marek Niewiada, Krzysztof Bodziony, Sebastian Olszar (46′ Maciej Mysiak), Bartosz Śpiączka (81′ Ensar Arifović) - Petr Hošek (67′ Sebastian Kamiński)

relacjďż˝ dodaďż˝: royal447