Podział punktów na początek
W meczu inaugurującym rozgrywki A Klasy w Grupie 3 Hanza Goleniów zremisowała z Fausem Kołbacz 1:1. Co ciekawe w meczu tym, bramki strzelali wyłącznie zawodnicy Goleniowian.

Przed spotkaniem prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej - Jan Bednarek, wręczył zawodnikom Hanzy puchar za zdobycie mistrzostwa w poprzednim sezonie Klasy B. Mecz obie ekipy rozpoczęły ostrożnie i zachowawczo, stąd też na początku gra toczyła się głównie w środku boiska. O pierwszej połowie można powiedzieć więc tyle, że się odbyła. Żadna z ekip nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki, a bramkarze nie mieli wiele pracy. Warty odnotowania jest fakt, iż znakomicie spisywali się bracia Makoszowie - Kamil oraz Michał, którzy kierowali tego dnia goleniowską defensywą. Do przerwy utrzymał się wynik 0:0.
Od razu po przerwie trener Pracowity zdecydował się wpuścić Łukasza Dyca w zamian za Mariusza Łęczyńskiego. Nie wniosło jednak to wiele ożywienia do gry ofensywnej gospodarzy, ponieważ nie za bardzo dawali mu pograć przeciwnicy. Wreszcie w 72 minucie rzut wolny ze skraju pola karnego wykonują goście. Piłka mocno bita na bramkę Bąbały i poprzez nieporozumienie golkipera z Mariuszem Zdziarskim, ten drugi pechowo pakuje piłkę głową do swojej siatki. Czysty przypadek, Zdziarski tego dnia rozgrywał naprawdę dobre zawody. Podrażnieni wynikiem gospodarze szybko rzucili się do odrabiania strat. Paweł Wanagiel ze środka pola zagrał do Michała Lebiody i ten w sytuacji sam na sam ustala wynik spotkania. Do końca meczu obie ekipy stworzyły sobie po jeszcze jednej dogodnej sytuacji. Hanzę raz uratowała poprzeczka bramki, zaś Fagus rozregulowany celownik M. Podymy. Mecz był bardzo wyrównany i remis jest najsprawiedliwszym wynikiem dla obu ekip.

Za tydzień w II kolejce Hanza pojedzie do Komarowa, gdzie zagra z tamtejszym Komarexem. Mecz o godzinie 16:00 w sobotę 07.09.2013 r. Serdecznie zapraszamy !