Manager Cougars: Chcemy się odbudować
autor: plfa.pl/Piotr Piekut W 11. kolejce spotkań II ligi futbolu amerykańskiego Cougars Szczecin zmierzy się na wyjeździe z Bydgoszcz Archers. Początek pojedynku w sobotę o 18.

Po rozegraniu po czterech spotkań Cougars i Archers mają identyczny bilans 2-2. Obie ekipy w tabeli Grupy Północnej PLFA II wyprzedzają Angels, Seahawks B i Sabercats. Cała trójka wygrała w tym sezonie po trzy razy, a raz musiała uznać wyższość rywali. Sytuacja w tabeli jest więc bardzo ciekawe bo w walce o awans do play-off cały czas liczy się aż 5 zespołów.
Kuguary przystąpią do sobotniego meczu mają w pamięci porażkę sprzed dwóch tygodni. 6 lipca w Szczecinie Cougars po bardzo zaciętym meczu ulegli Seahawks Gdynia B 27:29. Zespół z województwa zachodniopomorskiego nie zamierza składać broni - Chcemy się odbudować po dwóch ostatnich porażkach. Nastawiamy się na zwycięstwo. Myślę, że mecz będzie ciekawy, wskazują na to także wyniki w tabeli - powiedział Tomasz Leszczyński, manager Cougars Szczecin.

Nastroje w bydgoskim obozie są bojowe. Łucznicy po raz ostatni wybiegli na boisko 1 czerwca. Tego dnia na oczach ponad 1000 widzów pokonali lokalnego rywala - Raiders. Do przerwy na tablicy widniał wynik 14:14. W dwóch ostatnich częściach gry Archers zdobyli 18 oczek, nie tracąc żadnego, i mogli celebrować drugi triumf w bieżących rozgrywkach. - Jesteśmy skoncentrowani, mamy jeszcze matematyczne szanse na grę dalej. Od ponad miesiąca przygotowujemy się do tego meczu. Po długiej przerwie będziemy wypoczęci, więc fizycznie możemy mieć przewagę - skomentował Adrian Kuźniewski, prezes Bydgoszcz Archers.

Późnym sobotnim popołudniem Cougars i Archers staną naprzeciw siebie po raz pierwszy w historii obu klubów. Sędzią głównym tego starcia będzie Michał Stoma.