Zdecydowała druga połowa
autor: crashPierwsze zwycięstwo na swoim parkiecie odniosły szczypiornistki Firmus AZS Politechniki Koszalin pokonując Ruch Chorzów 28:25. Mimo, że pierwsza połowa w wykonaniu koszalinianek była słaba, to w drugiej pokazały wyższość nad rywalem wyrywając mu zwycięstwo. Po raz kolejny świetne zawody w bramce rozegrała Izabela Czarna, broniąc w drugiej połowie bardzo dużo ważnych piłek.
Pierwsza połowa rozpoczęła się dość obiecująco dla akademiczek, które już po 5 minutach gry prowadziły 2:0, po bramkach Jennifer WinterMoniki Odrowskiej. Trener przyjezdnych Zdzisław Wąs zmuszony był wziąć pierwszy czas, który chwilę później przyniósł korzystny efekt w postaci bramek dla chorzowianek, które doprowadziły do remisu 2:2.
autor: crashOd tego momentu w szeregi biało zielonych wkradło się sporo nerwowości. Koszalinianki popełniały sporo błędów, do tego słabo spisywała się defensywa, co bezlitośnie wykorzystywały szczypiornistki ze Śląska. Po 12 minutach gry chorzowianki prowadziły już różnicą 3 bramek 3:6. Akademiczki próbowały gonić wynik ale gdy zaliczały dobry okres gry, zabójcze kontry wyprowadzały podopieczne trenera Wąsa. Bardzo aktywna była przede wszystkim wychowanka AZS-u Zuzanna Ważna, która sprawiała koszalińskiej obronie sporo problemów. Po dwudziestu minutach gry podopieczne trenera Moistada przegrywały 7:10. Dwie minuty później po bramkach Ady NowickiejMoniki Odrowskiej strata wynosiła zaledwie jedną bramkę. Wydawało się, że koszalinianki pójdą za ciosem. Niestety tak nie było proste błędy przekreśliły szansę na doprowadzenie do remisu. Ważna bramkę na parę sekund przed zakończeniem pierwszej połowy zdobyła z koła Monika Odrowska ale mimo to akademiczki na przerwę schodziły z dwubramkową stratą 12:14.

autor: azsPoczątek drugiej połowy należał do chorzowianek, które jako pierwsze rzucały bramki. Przełamanie nastąpiło dopiero od 40 minuty. Gospodynie rzuciły trzy bramki z rzędu i doprowadziły do remisu 17:17. Najpierw skutecznie rzut karny wykorzystała Sylwia Lisewska, chwilę później z koła rzuciła Ada Nowicka, a do remisu doprowadziła Joanna Załoga. Od tego momentu obie drużyny grały bramka za bramkę, a wynik oscylował wokół remisu. W 47 minucie za sprawą Marty Dąbrowskiej koszalinianki wyszły na prowadzenie 21:20. Gra znacznie się poprawiła. Akademiczki grały twardo w obronie, dodatkowo przeszkodą dla gości była Izabela Czarna (na zdjęciu), która broniła niemal wszystko. W 53 minucie szczypiornistki z Koszalina prowadziły już różnicą czterech bramek 24:20. Przyjezdne odrobiły delikatnie stratę ale mądra gra w obronie i skuteczne wykończenia akcji koszalinianek nie pozwalała na dużo. Chwila zwątpienia pojawiła się na minutę przed końcem, kiedy na tablicy wyników widniał rezultat 26:25. Akademiczki przeprowadziły dwie szybkie akcje zakończone bramkami. Najpierw Joanna Załoga, a dosłownie 3 sekundy przed zakończeniem spotkania dobrze rzut karny wyegzekwowała Sylwia Lisewska, dając dziewczynom z Koszalina upragnione zwycięstwo 28:25 na swoim parkiecie.

do przerwy 12:14 dodaj video
Firmus AZS Politechnika Koszalińska: Czarna – Odrowska 7, Dąbrowska 5, Załoga 5, Lisewska 4, Kobyłecka 3, Nowicka 2, Kot 1, Winter 1
KPR Ruch Chorzów: Kozieł – Lesik 8, Ważna 6, Sadowska 5, Jovovic 3, Krzymińska 2, Migała 1

kary: AZS - 10min (2x2min Kobyłecka, 2x2min Lisewska, Odrowska)
KPR - 12min (2x2min Lesik, 2x2min Krzymińska, Sadowska, Jovovic) sędzia: D.Mroczkowski i J.Mroczkowski z Sierpca

Dane pomógł uzupełnić: crash - dziękujemy