Akademiczki z pierwszymi punktami
autor: azsSzczypiornistki Firmus AZS Politechniki Koszalin odniosły pierwsze zwycięstwo w Superlidze Kobiet. W Olkuszu ograły beniaminka ligi miejscowy SPR 25:30. Do zwycięstwa koszalinianki poprowadziła Monika Odrowska (na zdjęciu), zdobywczyni 12 bramek w tym 8 z rzutów karnych gdzie wykazała się stuprocentową skutecznością.
Spotkanie nie było łatwą przeprawą dla biało-zielonych, ponieważ SPR wysoko zawiesił poprzeczkę dla AZS-u. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować większej przewagi punktowej. Gra toczyła się bramka za bramkę. Nieco lepsze w końcówce pierwszej połowy okazały się miejscowe i to one na przerwę schodziły z jednobramkowym prowadzeniem 13:12.
Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi, która dawała komfort kontrolowania spotkania. W ostatnim kwadransie gry tempo podkręciły koszalinianki. Znak ku temu dała niezawodna dzisiejszego dnia Monika Odrowska zdobywczyni 12 bramek. Akademiczki wypracowały sobie kilku bramkową przewagę, której nie oddały już do końca spotkania wygrywając całe zawody 30:25. Dla podopiecznych trenera Reidara Moistada jest to pierwsze zwycięstwo oraz pierwsze punkty. Za tydzień biało zielone podejmą u siebie Ruch Chorzów.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/ekoszalin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: crash