Bezproblemowy finał lublinianek
autor: Robert Machowicz /RobusLesnikRosAZS Politechnika Koszalińska nie sprostała faworyzowanym przed spotkaniem podopiecznym Edwarda Jankowskiego. Spotkanie praktycznie od samego jego początku było pod kontrolą drużyny przyjezdnej. Koszaliniankom na pocieszenie pozostanie walka o najniższy stopień podium. Na chwilę obecną wiele wskazuje na to, że ich rywalkami będzie aktualny jeszcze mistrz Polski - Vistal Łączpol Gdynia. Gospodynie z pewnością mogą żałować, że ta rywalizacja zakończyła się już po 3 meczach.
Już sam początek piątkowych zawodów pokazał, że Lublin przyjechał do hali przy ul. Śniadeckich 4 po zwycięstwo, które da im awans do wielkiego finału. W 5. minucie przyjezdne wyszły na prowadzenie 1:5, a po kolejnych 3. było już nawet 2:7. Miejscowe wyraźny kłopot miały w ataku pozycyjnym. Trudno jednoznacznie wskazać czy tak podziałała na nich presja spotkania czy też może po prostu kontuzje czołowych zawodniczek. Po drugiej stronie parkietu prym za to wiodły skrzydłowe: Małgorzata Majerek oraz Agnieszka Kocela. Akademiczki co prawda starały się nawiązać walkę. W 25. minucie doprowadziły nawet do stanu 12:15. Niestety to był tylko chwilowy moment lepszej gry. W ostatnich minutach kolejne trafienia zaliczały już tylko przeciwniczki (12:19).

Po przerwie Politechnika starała się jak najszybciej nawiązać walkę. Niewiele jednak z tego wynikało. Dało się odczuć brak Moniki OdrowskiejMarty Dąbrowskiej. W dodatku na parkiet nie wybiegła nawet na chwilę obrotowa Sylwia Matuszczyk. Większych zarzutów nie można mieć jedynie do bramkarki Szywerskiej. W 40. minucie tablica świetlna pokazywała wynik 20:27. Trener Edward Jankowski widząc, że ten mecz jest już właściwie rozstrzygnięty desygnował do gry swoje rezerwowe. Pojawiły się Edyta DanielczukMałgorzata Rola. Na 7. minut przed końcową syreną lublinianki osiągnęły aż 11-bramkową przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28:37.

Szybkie 0:3, tak pokrótce można skomentować całą konfrontację pomiędzy SPR-em a Politechniką. Trzeba jednak przyznać, że wygrała lepsza drużyna. Akademiczkom pozostanie teraz walka w tzw. finale pocieszenia. Ich rywalem będzie najpewniej zespół z Gdyni.

relacjďż˝ dodaďż˝: kempes7