Historyczny awans Sokoła Suliszewo
autor: adaskoWysokim zwycięstwem, bo aż 9:0 zakończył się ostatni mecz przeciwko ekipie Don Bosko Rzepczyno, mecz ten zapisał się na kartach historii klubu. Zdobyte 3 punkty oznaczają awans Sokoła Suliszewo do A klasy.

Mecz rozpoczął się z dość sporym opóźnieniem z powodu awarii autobusu drużyny przyjezdnej. Sędzia tego spotkania - Pan Leske pierwszy raz gwizdnął dopiero około godziny 17:00.

Don Bosko przyjechało do Suliszewa podbudowane pierwszą wygraną w sezonie 3:2 z zespołem Błękitni-Grodzisko Ostre Bardo, jednak Sokół wiedział bardzo dobrze, o co walczy.

Wynik spotkania został otworzony szybko, bo już po pięciu minutach, kiedy to po akcji Daniela Hajdasza piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gości i wpadła do bramki. W 20. minucie faulowany w polu karnym był Robert Mamzer, a jedenastkę pewnie na gola zamienił Mateusz Terefeńko. Minutę później wspomniany wcześniej Mamzer podwyższył wynik na 3:0. Ataki Sokoła nie zwalniały i w 29. minucie kolejną bramkę zdobył 'Teref'. 30. minuta przyniosła nam żółtą kartkę dla Damiana Zbożnika, przed zejściem na przerwę w doliczonym czasie gry piątą, a swoją trzecią w tym meczu zdobył Mateusz Terefeńko.

Sokół na drugą połowę wyszedł bez zmian w składzie, a zaledwie 5. minut wystarczyło będącemu we wspaniałej dyspozycji Mateuszowi na kolejne trafienie. W 52. minucie strzałem z dystansu kolejną - 7 już bramkę zdobył Krzysztof Wisłocki. Po tej akcji na boisku w miejsce Grzegorza KarowRoberta Mamzera pojawili się odpowiednio: Łukasz KotPrzemysław Szmagaj. Terefeńko tego historycznego dnia postanowił zapisać się w protokole sędziego nie tylko jako strzelec, ale również jako gracz ukarany żółtą kartką, którą obejrzał za dyskusję z sędzią prowadzącym to spotkanie.

W 68. minucie ósmego gola zdobył grający trener - Rafał Bołtacz. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania w drużynie Sokoła Suliszewo doszło do kolejnych dwóch zmian, plac gry opuścili Rafał Bołtacz i Łukasz Hofman, a w ich miejsce weszli Maciej PawlakMarcin Karow i to po podaniu tego ostatniego Mateusz Terefeńko zakończył strzelanie zdobywając swoją piątą, a dziewiątą bramkę dla Sokoła Suliszewo w tym spotkaniu. Po ostatnim gwizdku piłkarze z Suliszewa rozpoczęli świętowanie, wspólnie z kibicami, wywalczonego awansu, nie zabrakło również szampana i śpiewów.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy licznie przybyłym na niedzielne spotkanie kibicom, które miało na celu zmazanie plamy zostawionej po przegranej ze Smakiem Pomorskim Wilcze Laski. Teraz na horyzoncie widać już A klasę, którą wspólnie wywalczyliśmy i mamy nadzieję, że kibice z Suliszewa podtrzymają swoją bardzo dobrą opinię wśród kibiców wyższej klasy rozgrywkowej!

Do końca sezonu pozostało jednak jeszcze jedno spotkanie z Hajką Zegrze Pomorskie, która do połowy sezonu wydawała się jedynym rywalem w walce o awans, lecz ostatnio nasz najbliższy przeciwnik ma widoczny spadek formy i możliwy awans z drugiej pozycji szybko się oddala, a porażka w meczu z Sokołem definitywnie go przekreśliła.
�r�d�o: sokolsuliszewo.futbolowo.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Blacha24