Wilki Morskie nie powiedziały ostatniego słowa
autor: spikierkaOd środy w Sopocie trwają finały Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. Za King Wilkami Morskimi już dwa mecze. Jeden z nich wygrały i w piątek o 13.15 zagrają z Rosą Radom o miejsca 1-4.

Po wczorajszej porażce z MKS-em Dąbrowa Górnicza, dzisiejsze spotkanie z Polonią Warszawa (która w czwartek przegrała z radomianami) miało zadecydowało o tym, która z drużyn zachowa szansę gry w najlepszej czwórce turnieju finałowego.
Wczoraj do przerwy szczecinianie, głównie dzięki obronie strefą, dotrzymywali kroku graczom z Dąbrowy Górniczej - po dwóch kwartach prowadzili 37:35 - ale w drugich dwudziestu minutach Ślązacy poprawili grę w defensywie i zaczęli zdobywać punkty po szybkich atakach.

Od stanu 44:46 Wilki Morskie nie potrafili trafić do kosza przez dwanaście minut, tracąc w tym czasie aż dwadzieścia dwa oczka... Najskuteczniejszymi w naszym zespole byli: Szymon Milczyński (16 pkt., 16 zbiórek) i Mikołaj Stopierzyński (14 pkt.).

W odróżnieniu od meczu z dąbrowianami dziś Wilkom Morskim udało się uniknąć dłuższych przestojów w grze, a w ostatniej kwarcie - odskoczyć Polonii na kilka punktów. Jeszcze na dwie minuty i szesnaście sekund przed końcową syreną koszykarze Pawła Dzierby prowadzili tylko dwoma oczkami. Wówczas najpierw Rafał Mierzwa zebrał piłkę w ataku i celnie rzucił za dwa, potem Mikołaj Stopierzyński zakończył akcję wsadem, a następnie Szymon Milczyński trafił spod kosza i z linii rzutów osobistych. Polonistom zabrakło czasu na odrobienie strat.

I to właśnie ci trzej zawodnicy oraz Gracjan Dobriański byli najskuteczniejsi w naszej drużynie. Tym samym - wobec zwycięstwa MKS-u z Rosą - pojedynek z radomianami będzie decydujący.

Przypomnijmy, że Wilki Morskie w 2010 roku zostały wicemistrzami Polski w tej kategorii wiekowej. Wówczas w szczecińskiej ekipie grali m. in. obecni II-ligowcy - Radosław Bojko, Karol Nowacki, Jacek Kujawski i Piotr Knowa - oraz Tomasz Gielo, wicemistrz świata do lat 17 i aktualnie graczem Liberty Flames w uniwersyteckiej lidze NCAA w USA.

Polonia Warszawa - King Wilki Morskie Szczecin 48:55 (12:12, 9:19, 19:6, 8:18)

Polonia: Nieporęcki 11, Sieradzki 10, Fronc 6, Banach 6, Słoniewski 6, Jagiełło 3, Kordalski 2, Kober 2, Pawlak 2, Urbaniak 0, Jurkiewicz 0 oraz Kołakowski.

King Wilki Morskie: Milczyński 15, Stopierzyński 12, Dobriański 11, Mierzwa 10, Uleryk 5, Wiercioch 2 oraz Kołtan, Xieżopolski, Bondar, Pakulak.

MKS Dąbrowa Górnicza - King Wilki Morskie Szczecin 66:51 (13:15, 22:22, 22:9, 9:5)

MKS: Karolak 20, Piechowicz 11, Paszek 9, Wit 6, Kaczmarski 5, Grochowski 5, Wójcik 5, Majchrowski 3, Wieczorek 2, Piszczek 0, Kubaczka 0.