Zwycięstwo na koniec II etapu TBL
autor: http://www.azs.koszalin.plW ostatnim swoim meczu przed ćwierćfinałami koszaliński AZS, który bez względu na dzisiejszy wynik miał zapewnione siódme miejsce pokonał w Radomiu tamtejszą Rosę 74:63. Było to już siódme zwycięstwo biało-niebieskich pod rząd. AZS w walce o awans do fazy play-off rozegrał dziewięć spotkań, z czego wygrał aż osiem i tym samym pokazał, że będzie groźnym rywalem w ćwierćfinałach. Warto dodać, że trener Rosy w tym meczu nie mógł skorzystać z aż trzech swoich podstawowych zawodników: Nice'a Wise'a, Ronalda Dorsey'a i J.J. Montgomery'ego.

Pierwsze pięć minut spotkania to wyrównana gra, która toczyła się kosz za kosz. Ale po tym czasie koszalinianie po celnych rzutach D. Harrisa oraz S. Henrego wyszli na pięciopunktowe prowadzenie i od tej pory kontrolowali przebieg spotkania. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem Akademików 21:16.

Początek drugiej kwarty to seria trafień AZS-u, który już po minucie gry odskoczył rywalowi na dwanaście punktów i z minuty na minutę powiększał swoją przewagę, a ta w pewnym momencie osiągnęła aż osiemnaście oczek. Ale zawodnicy Rosy nie poddawali się i walczyli do ostatnich sekund tej kwarty co pozwoliło im dojść koszalinian na jedenaście punktów. Ta kwarta zakończyła się zwycięstwem biało-niebieskich 21:15, a ogólny wynik po dwóch kwartach wynosił 42:31 dla koszalinian.

Trzecia kwarta, a szczególnie jej pierwsze minut to bardzo wyrównana gra. Na przemian punkty zdobywała przeciwna drużyna. Po tym czasie coś się zacięło w grze AZS-u co szybko wykorzystali zawodnicy Wojciecha Kamińskiego i dwunastopunktowa przewaga Akademików stopniała do tylko czterech. Ale to na szczęście obudziło koszykarzy Zorana Sretenovicia, którzy szybko ponownie powiększyli przewagę do dziewięciu punktów. Taka różnica utrzymała się do końca tej kwarty, która zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 17:15.

Ostatnia kwarta tego meczu to spokojna gra Akademików, którzy kontrolowali grę i z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, a ta na niecałe trzy minuty przed końcową syreną wynosiła szesnaście punktów (54:70). Czwarta kwarta to zwycięstwo goście 17:15, a ogólny wynik to zwycięstwo AZS-u 74:63.
W fazie play-off rywalem będzie Trefl Sopot. Pierwsze mecze w tej fazie zostaną rozegrane już 27 kwietnia.

Rosa Radom - AZS Koszalin 63:74 (16:21, 15:21, 17:15, 15:17).

Rosa Radom: S. Bogavac 25, H. Radke 9, P. Bogdanowicz 8, K. Adams 5, P. Kardaś 4, J. Zalewski 4, M. Jarmakowicz 3, J. Schenk 3, S. Cupkovic 2.

AZS Koszalin: S. Henry 19, B. Wołoszyn 14, Ł. Wiśniewski 13, D. Harris 11, P. Leończyk 9, R. Bigus 4, R. Jones 4, I. Milicic 0, A. Mielczarek 0.

relacjďż˝ dodaďż˝: piotrm

Polska Liga Koszykówki EtapII(7-12) (2012/2013)