Kolejne zwycięstwo Akademików
Szóste zwycięstwo z rzędu odnieśli w piątek zawodnicy AZS-u Koszalin. Mając zapewnione siódme miejsce przed fazą play-off grali tak jak by o nie cały czas walczyli. Nie było widać rozluźnienia w szeregach biało-niebieskich, którzy na ciężkim terenie w Tarnobrzegu pokonali tamtejsze Jezioro 90:79.

Pierwsze trzy minuty spotkania należały do gospodarzy, którzy szybko wyszli na czteropunktowe prowadzenie 6:2. Ale koszalinianie szybko weszli w mecz i po kolejnej minucie prowadzili już 9:6. Kolejne minuty również należały do biało-niebieskich, którzy już po pięciu minutach gry prowadzili siedmioma punktami. Pozostałe minuty tej kwarty to była gonitwa wyniku przez Jezioro. W pewnym momencie dogonili nawet Akademików na jeden punkt, ale zawodnicy Zorana Sretenovicia nie pozwolili gospodarzom na więcej i ostatecznie pierwsza kwarta spotkania zakończyła się zwycięstwem AZS-u 23:21.
Początek kolejnej kwarty to bardzo dobre akcje I. Milicica oraz Ł. Wiśniewskiego. AZS po ich rzutach już po minucie gry prowadził 28:21. Ale to chyba obudziło zawodników Dariusza Szczubiała. Powoli zaczęli oni niwelować różnicę punktową. AZS co prawda kontrolował grę, ale gospodarze z minuty na minutę pomniejszali różnicę punktową, a ta na koniec drugiej kwarty wynosiła tylko jeden punkt. Ta część spotkania to jednopunktowe zwycięstwo gospodarzy 21:20, a ogólny wynik po dwóch kwartach to było prowadzenie gości 43:42.

Trzecia kwarta to była bardzo wyrównana gra. Po niecałych dwóch minutach gry, po celnym rzucie N. Doaksa drużyna Jeziora doprowadziła do remisu 46:46, a pół minuty później po trafieniu X. Alexandra wyszła na dwupunktowe prowadzenie 48:46. Ale koszalinianie szybko odpowiedzieli celnymi trafieniami D. Harrisa oraz B. Wołoszyna i ponownie wyszli na prowadzenie, tym razem 51:48. Po chwili jednak, po trzech trafieniach J. Tillera na prowadzeniu ponownie byli gospodarze, ale jak się później okazało było to ich ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu. Ostatnie minuty tej kwarty należały do Akademików, którzy stopniowo powiększali swoją przewagę, ostatecznie wygrywając tą częśćspotkania 26:17, a ogólny wynik po trzech kwartach to dziesięciopunktowe prowadzenie gości 69:59.

Ostatnia kwarta tego pojedynku to kontrola gry przez zawodników Zorana Sretenovicia. W ostatnich dziesięciu minutach bardzo dobrze radził sobie P. Leończyk, który po prawie sześciu minutach tej kwarty zdobył trzynaście punktów i był jedynym zawodnikiem AZS-u zdobywającym punkty. Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się jednopunktową wygraną gości 21:20, a ostateczny wynik spotkania to zwycięstwo koszalinian 90:79.

Na koniec warto dodać, że było to pierwsze zwycięstwo AZS-u w tym sezonie na tarnobrzeskim parkiecie.

Jezioro Tarnobrzeg - AZS Koszalin 79:90 (21:23, 21:20, 17:26, 20:21)

AZS: Leończyk 20, Wołoszyn 18, Wiśniewski 18 (8 as.), Henry 10, Jones 8 (8 zb.), Harris 7 (9 zb.), Milicic 3, Mielczarek 3

relacjďż˝ dodaďż˝: piotrm

Polska Liga Koszykówki EtapII(7-12) (2012/2013)