Juniorzy starsi Chemika gromią Stal, młodsi przegrywają
autor: C80W zgoła odmiennych nastrojach juniorzy Chemika Police kończyli swoje spotkania ligowe ze Stalą Szczecin. Juniorzy starsi prowadzeni przez trenera Janisa Wakatinakisa zdemolowali rywala aż 13:0 (5:0). Nie bez znaczenia był jednak fakt, że Stal targana konfliktami w drużynie juniorskiej przyjechała do Polic ósemkę. Z kolei juniorzy młodsi po dość słabym spotkaniu przegrali 1:3 (0:1).
Juniorzy starsi KP Chemik Police - Stal Szczecin 13:0 (5:0)

Chemik: Owczarzak - Klimkowicz (46’ Nowak), Górski, Szewczykowski (46’ Wiejkuć), Woreta (46’ Przechodzki), Kozłowski, Jaskólski, Kruczkowski, Perske, Sikorski (46’ Trepkowski), Andrzejewski

Stal: Leśnik - Kanigowski, Maczkiewicz, Gawron, Durkacz, Górny, Miłoszewski, Zieliński

1:0 - 10 minuta - Dariusz Kozłowski
2:0 - 12 minuta - Rafał Jaskólski (karny)
3:0 - 21 minuta - Marcin Owczarzak
4:0 - 23 minuta - Emil Andrzejewski
5:0 - 40 minuta - Dariusz Kozłowski
6:0 - 49 minuta - Przemysław Górski (karny)
7:0 - 52 minuta - Mateusz Miłoszewski (samobójcza)
8:0 - 58 minuta - Emil Andrzejewski
9:0 - 69 minuta - Sylwester Trepkowski
10:0 - 70 minuta - Przemysław Górski
11:0 - 71 minuta - Emil Andrzejewski
12:0 - 84 minuta - Patryk Kruczkowski
13:0 - 87 minuta - Jakub Perske (karny)

Stal do spotkania przystępowała z ośmioma zawodnikami w wyjściowej drużynie i nic dziwnego, że wygrana Chemika była prawie pewna. Zawodnicy Chemika spotkanie rozpoczęli spokojnie wierząc, że prędzej czy później bramka padnie i w 10 minucie dopięli swego. Zza pola karnego na bramkę uderzył Dariusz Kozłowski i piłka wpadła do bramki tuż przy słupku. Dwie minuty później Filip Durkacz sfaulował w polu karnym Emila Andrzejewskiego, zaś rzut karny na bramkę zamienił Rafał Jaskólski. Później całkiem niezłe okazje marnowali Sikorski i Andrzejewski, którzy w jednej akcji dwukrotnie trafili w poprzeczkę. W 20 minucie bramkarz Stali sfaulował atakującego Andrzejewskiego i arbiter spotkania ponownie podyktował rzut karny. Tym razem do piłki podszedł Marcin Owczarzak i z jedenastki trafił w bramkarza, natychmiast doskoczył do bezpańskiej piłki i… ponownie trafił w bramkarza. Na szczęście drugi strzał Mateusz Leśnik podbił do góry i Owczarzak przy trzecim strzale, tym razem głową, już się nie pomylił. Kilka minut później w pole karne dośrodkował Damian Sikorski, Emil Andrzejewski wygrał pojedynek główkowy i było już 4:0 dla Chemika.

Sporo szczęścia Stal miała w 25 minucie, gdy po podaniu Andrzejewskiego bramkarz obronił strzał sprzed bramki Sikorskiego. Piłka trafiła do boku do Jakuba Perske, który mając przed sobą pustą bramkę trafił w słupek. Perske natychmiast przejął piłkę, minął obrońcę, zwodem zmylił bramkarza… i po raz drugi trafił w słupek. Minutę później poprzeczkę obił Paweł Szewczykowski, który na bramkę uderzał z rzutu wolnego z 25 metrów. Pięć minut przed końcem spotkania w pole karne z boku dośrodkował Dawid Woreta i po główce Kozłowskiego juniorzy prowadzili 5:0.

Przed drugą połową pewne było, że juniorzy Chemika nadal będą trafiać do siatki i pytanie brzmiało tylko ile bramek zdobędą. Kilka minut po wznowieniu gry po zagraniu ręką Karola Maczkiewicza w polu karnym sędzia ponownie podyktował jedenastkę, a tę wykorzystał Przemek Górski. Trzy minuty później po kilkudziesięciometrowym rajdzie Sylwester Trepkowski wpadł w pole karne, minął bramkarza i… został wyręczony przez Mateusza Miłoszewskiego, którzy przy próbie interwencji skierował piłkę do własnej bramki. W 58 minucie z kolei silnym strzałem w polu karnym popisał się Emil Andrzejewski i piłka po przełamaniu rąk bramkarza po raz ósmy wpadła do bramki. Później Trepkowski po ograniu obrońcy podwyższył na 9:0, po minucie po podaniu Jaskólskiego Górski z pięciu metrów wepchnął piłkę do pustej bramki, zaś po kolejnych 60 sekundach po podaniu Trepkowskiego praktycznie z tej samej pozycji do pustej bramki trafił Andrzejewski.

Stal została kompletnie zdominowana w drugiej połowie, jednak mimo tylu bramek jej zawodnicy i tak mogli mówić o sporym szczęściu bo spokojnie mogli stracić jeszcze kilka bramek. Po uderzeniu Jakuba Perske z 20 metrów piłka trafiła w poprzeczkę, zaś po chwili bramkarz paradami zatrzymał strzały Trepkowskiego i Perske. Bramkarz uwijał się jak w ukropie, jednak i tak w 84 minucie stracił dwunastą bramkę, tym razem po strzale Patryka Kruczkowskiego w polu karnym. Demolowanie przeciwnika w 87 minucie zakończył Jakub Perske, który wykorzystał rzut karny po faulu Miłoszewskiego na Kozłowskim.

Juniorzy młodsi KP Chemik Police - Stal Szczecin 1:3 (0:1)

Chemik: Kodzis - Terlikowski, Szałek, Szczerba (25’ Plaugo), Kowalczyk, Ziarniewicz, Zieliński, Morszczyzna, Gołębiowski (54’ Ziółkowski), Woreta (41’ Strojek), Nowak (41’ Dębicki)

Stal: Podobas - Bowsz, Semczyszyn, Kronkowski, Pintal, Zaręba (82’ Bandarowicz), Mazurek, Sypuła (81’ Świtoń), Witczak, Dańczak, Mikulski

0:1 - 5 minuta - Wojciech Semczyszyn
0:2 - 44 minuta - Oskar Kronkowski
0:3 - 49 minuta - Wojciech Semczyszyn
1:3 - 65 minuta - Mateusz Kowalczyk

Niestety w spotkaniu juniorów młodszych zawodnicy Chemika bramkę stracili już w 5 minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarza strzałem głową pokonał Wojciech Semczyszyn. Później do remisu usiłowali doprowadzić Zieliński i Gołębiowski, jednak po strzale pierwszego piłka trafiła do rąk bramkarza, zaś po uderzeniu drugiego przeleciała ponad bramkę. W 25 minucie bliski pokonania bramkarza bezpośrednio z rzutu rożnego był Wojciech Semczyszyn. Na szczęście piłka trafiła jednak w poprzeczkę.

Niestety na początku drugiej połowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z boku pola karnego Oskar Kronkowski urwał się obrońcy i na krótkim słupku podbił piłkę nad bramkarzem. Pięć minuty później było już 3:0 dla Stali, gdy po zamieszaniu przed bramką Marcin Zaręba podbił piłkę przed bramkarzem, zaś akcję strzałem do pustej bramki zakończył Smeczyszyn. W 70 minucie straty zmniejszył Mateusz Kowalczyk, którzy wykorzystał rzut karny podyktowany za faul bramkarza Stali na Kamilu Ziarniewicz. Niestety w kolejnych minutach mimo szczerych chęci juniorzy młodsi Chemika nie zdołali już dobyć bramki kontaktowej i ostatecznie przegrali 1:3

WLJ młodszych o Puchar Prezesa ZZPN (2013)