Dwa sparingi z dwoma drużynami Floty
W ostatnie dwa czwartki kolejne sparingi rozegrał zespół świnoujskiego Prawobrzeża. Tym razem przeciwnikami były zespoły lokalnego rywala Floty Świnoujście, a obydwa mecze zostały rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Matejki w Świnoujściu. Najpierw 7 marca Prawobrzeże zmierzyło się z liderem Klasy Okręgowej rezerwami Floty i - podobnie jak w meczu dla WOŚP w Styczniu tego roku - uległo silniejszemu rywalowi aż 0:3 będąc zespołem pod każdym względem słabszym od rezerw lidera I ligi.
Kolejnym sparingpartnerem był zespół juniorów Floty. Mecz podzielony został na 3 tercje. W pierwszej, w zespole Floty grał młodszy rocznik juniorów, a w kolejnych dwóch juniorzy starsi. Zrozumiałe więc, że to w pierwszej tercji Prawobrzeże zdecydowanie przeważało, natomiast w kolejnych dwóch mecz był bardzo wyrównany ze wskazaniem na juniorów Floty, którzy - co oczywiste- zachowali więcej sił w końcówce spotkania.
Po pierwszej tercji Prawobrzeże prowadziło 1:0 po bramce Rafała Wrony. W tej fazie meczu żółto-czerwoni powinni prowadzić wyżej jednak napastnicy Prawobrzeża nie wykorzystali kilku świetnych okazji do zdobycia bramek. Juniorzy młodsi Floty stworzyli również dwie groźne akcje, jednak podobnie jak piłkarze Prawobrzeża, również niebiesko- biali nie wykorzystali swych szans na zdobycie bramek. W drugiej tercji Prawobrzeże podwyższyło wynik meczu na 2:0 gdy Krzysztof Nowak wykorzystał fatalny błąd stopera i pięknym lobem pokonał bramkarza juniorów starszych Floty . Była to najlepsza część meczu w wykonaniu Prawobrzeża. Konsekwencja z tyłu i groźne ataki spowodowały, że młodzi piłkarze Floty nie mieli w tej części meczu wielu argumentów.

Trzecia tercja rozpoczęła się podobnie jak druga, jednak w miarę upływu czasu Prawobrzeże opadało z sił co wykorzystali piłkarze Floty pokonując świetnie spisującego się w bramce Prawobrzeża Oskara Chrzanowskiego. Bramkę dla Floty zdobył próbowany w seniorskiej drużynie rezerw Miłosz Gajda kończąc indywidualną akcję minięciem bramkarza.

Dwa sparingi z Flotą z pewnością były bardzo potrzebne i przydatne dla Prawobrzeża, dając trenerom możliwości sprawdzenia zespołu z silnym jak i młodszym, mniej doświadczonym rywalem. Miejmy nadzieję, że zaprocentuje to już w kwietniu gdy rozpocznie się runda rewanżowa sezonu 2012/2013 w B-klasie, w której występuje zespół Prawobrzeża. A już w najbliższą sobotę 16 marca Prawobrzeże zmierzy się w Świnoujściu z kolejnym lokalnym rywalem, zespołem Old Boys Świnoujście, w którego składzie występuje wielu byłych piłkarzy Floty Świnoujście oraz innych silnych klubów.

relacjďż˝ dodaďż˝: Junioro