Zwycięstwo na zakończenie
W upalne, sobotnie popołudnie na boisku w Węgorzynie zmierzyły się drużyny miejscowej Sparty oraz Jezioraka Szczecin. Już w 3 minucie groźna sytuacja gości, lecz strzał zawodnika gości minimalnie minął bramkę gospodarzy. 7 minuta to kolejna akcja gości i tym razem świetnie interweniował bramkarz Sparty - Wojciech Chwieduk. W 10 minucie pierwszą groźną sytuację przeprowadziła Sparta, ale strzał Artura Samala był niecelny. W 18 minucie kolejny niecelny strzał, tym razem próbował Adam Walicki. 21 minuta to bardzo ciekawa akcja zawodników Sparty, z prawej strony dośrodkowywał Andrzej Wilczyński, a strzał przewrotką w wykonaniu Damiana Szuberta był nieznacznie niecelny.
W 29 minucie kolejna akcja Wilczyńskiego, który był podcinany w polu karnym przez zawodnika gości, ale sędzia nie zareagował. 36 minuta to kolejna akcja Wilczyńskiego, który dośrodkowywał z prawej flanki wprost na głowę Walickiego, lecz piłka wylądowała obok bramki. W 40 minucie stu procentowej sytuacji nie wykorzystali goście. W pojedynku sam na sam górą był Wojtek Chwieduk. Do przerwy było 0:0.

W pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy gra skupiła się w środku pola. Pierwszą klarowną okazję mieli goście, lecz po raz kolejny świetnie zachował się Chwieduk. Od 60 minuty na boisku istniała już tylko Sparta. Groźna akcja lewą stroną boiska i strzał Walickiego broni bramkarz gości. W 61 minucie strzał Samala broni bramkarz Jezioraka. Dwie minuty później strzał Szuberta i kapitalna interwencja bramkarza gości i piłka wychodzi na rzut rożny. Dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Samala idealnie na głowę Walickiego i piłka ląduje obok bramki. W 68 minucie dośrodkowywał Szubert i po raz kolejny nie trafia Walicki. W 74 minucie z rzutu wolnego próbował kapitan Sparty - Piotr Grochulski, ale niecelnie.

W 75 minucie Sparta dopięła swego. Akcja w środku pola, podanie do Norberta Halamusa i strzał z 30 metrów w same okienko bramki Jezioraka. W 80 minucie Jeziorak miał swoją szansę, ale strzał był bardzo niecelny. 3 minuty później wszystko było już jasne. Podanie Damiana Szuberta do Adama Walickiego i gol na 2:0. W 87 minucie bardzo groźna sytuacja w wykonaniu Jezioraka i strzał Edwarda Tondrika, który jesienią był zawodnikiem Sparty, lecz na posterunku był niezawodny tego dnia Wojciech Chwieduk. W 89 minucie Sparta przypieczętowała zwycięstwo. Akcję lewą stroną poprowadził rezerwowy Łukasz Turtoń, podał do niepilnowanego Adama Walickiego, a ten po raz drugi pokonał bramkarz gości. Chwilę później sędzia zakończył spotkania w którym Sparta pokonała Jeziorak 3:0.
�r�d�o: spartuniawegorzyno.futbolowo.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: lilo95

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2012/2013)