Sieger 1. Strasburger LVM - Cup 2013
Zawodnicy B-klasowego klubu FC Aquila Szczecin wrócili z dwoma pucharami ze Strasburga, gdzie na zaproszenie gospodarzy brali w sobotę, 23 lutego udział w turnieju piłki nożnej halowej 1. Strasburger LVM - Cup 2013. Oprócz drużyny ze Szczecina do rywalizacji przystąpili: SC Eintracht Rossow, SV Traktor Wilsickow, SV Fortuna 96 Heinrichswalde, SV Schönhausen, Penkuner SV i dwie drużyny reprezentujące organizatora - klub FC Einheit Strasburg. Drużynę Aquili reprezentowali zawodnicy: Damian Zdanowski (bramkarz), Adrian Borecki, Michał Frydrych, Marek Garncarek, Bartłomiej Kaczmarek, Łukasz Modelski, Marek Modrzyński, Mateusz Sadłocha, Maciej Tomczyk (na co dzień trener drużyny orlików Aquili, tym razem także zastępujący nieobecnego, przebywającego na kolejnym szkoleniu trenera drużyny seniorów).
W wyniku losowania przypadło Aquili, jako pierwszej drużynie w grupie A otwarcie turnieju meczem z drużyną SV Schönhausen. Do meczu zawodnicy przystąpili ostrożnie, nie do końca wierząc w swój potencjał. Jednak pomimo nieco zachowawczej gry zdobyli dwie bramki kończąc to spotkanie wynikiem 2:2. W kolejnych meczach Aquila pokonała 2:1 zespół Strasburg I oraz 1:0 Penkuner SV, w wyniku czego zakończyła rywalizację grupową na pierwszym miejscu z dorobkiem 7 punktów. Kolejne miejsca w grupie A zajęli odpowiednio: SV Schönhausen (4pkt), Strasburg I (3pkt) i Penkuner SV (3pkt), zaś w grupie B: Strasburg II (6pkt), Eintracht Rossow (4pkt), Fortuna Heinrichswalde (4pkt), Traktor Wilsickow (2pkt).
W półfinałach zawodnicy Aquili zmierzyli się z drużyną z drugiego miejsca w grupie B - Eintracht Rossow. Mecz ten obfitował w gole strzelane przez oba zespoły. Dla Aquili bramki zdobywali: Bartek Kaczmarek (x2), Łukasz Modelski i Adrian Borecki. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:3 dla Aquili i tym sposobem polska drużyna zdobyła kwalifikację do udziału w meczu finałowym. W drugim meczu półfinałowym Strasburg II pokonał pewnie wynikiem 4:1 drużynę SV Schönhausen.
Mecz finałowy rozpoczął się spokojnie. Obie drużyny pewnie broniły dostępu do swoich bramek. Jednak z minuty na minutę wzrastała prędkość gry i sytuacji podbramkowych było coraz więcej. W jednej z takich szybkich akcji na pięć minut przed końcem spotkania nasz zawodnik Adrian Borecki nieco nieostrożnie walcząc o piłkę sfaulował przeciwnika, w wyniku czego zobaczył żółty kartonik i opuścił na dwie minuty pole gry. Kilka sekund póżniej żółtko za komentowanie decyzji sędziego obejrzał także Bartek Kaczmarek. W wyniku tego przez pełne dwie minuty napór przeciwnika postrzymywali tylko dwaj zawodnicy ( Łukasz Modelski i Mateusz Sadłocha) oraz bramkarz. Pomimo starań rywala konto Aquili nadal pozostawało czyste. Po upływie czasu kary dla zawodników Aquili przewaga szczecińskiej drużyny z sekundy na sekundę stawała się coraz większa, jednak przeciwnicy walczyli do końca i wciąż podejmowali próby zmiany wyniku na swoją korzyść. W ostatniej minucie meczu bramkę zdobył jednak Marek Modrzyński ustalając wynik meczu na 2:0.
Turniej, dzięki staraniom gospodarzy, zaproszonych drużyn oraz kibiców i wszystkich osób pomagających w jego realizacji przebiegał w przyjaznej atmosferze, w duchu sportowej rywalizacji. Dla Aquili, w wyniku dobrej, zespołowej gry, determinacji zawodników i i wspólnie ustalonej, mądrej taktyki zakończył się pełnym sukcesem. Do Szczecina powędrował puchar za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju oraz piękny, pamiątkowy puchar przechodni. Kolejna okazja do jego zdobycia, a przy tym do spotkania na hali w Strasburgu w międzynarodowym, sportowym gronie - dopiero za rok.

relacjďż˝ dodaďż˝: Jan1991to

data: 23-02-2013
miejsce: Strasburg