Porażka przed play-offami
Wilczyce Morskie w słabym stylu przegrały ostatni mecz w drugim etapie rozgrywek o mistrzostwo I ligi. Teraz szczecinianki będą mogły skupić się na pierwszej rundzie play-off.

W niej przyjdzie im zagrać z Ineą AZS-em Poznań, która w bezpośredniej walce o najlepszą czwórkę rozgrywek, pokonała SMS PZKosz Łomianki i tym samym awansowała na trzecie miejsce w tabeli, gwarantujące grę o ekstraklasę (Ostrovia Ostrów Wielkopolski poniosła porażkę z MKS-em Konin). Z poznaniankami nasze dziewczęta dwa razy wygrały w rundzie zasadniczej, więc do pierwszego meczu King Wilki Morskie - który odbędzie się 10 kwietnia w Szczecinie - przystąpią z pewną przewagę psychologiczną. Do najwyższej klasy rozgrywkowej awansuje ten, kto odniesie zwycięstwo w dwóch spotkaniach.
Natomiast sam pojedynek z MKK Siedlce od początku nie układał się po myśli podopiecznych trenera Krzysztofa Koziorowicza. Szczecinianki mimo że w pierwszej i drugiej kwarcie kilka razy wychodziły na prowadzenie, to od pierwszych minut ustępowały bardzo dobrze dysponowanym tego dnia siedlczankom (56% celnych rzutów z gry przy tylko 37% gospodyń). Ochotę do gry miejscowym odebrały przede wszystkim dwie trójki - Karoliny StanekMarty Urbaniak - w pierwszych dwóch minutach czwartej odsłony. Przyjezdne objęły prowadzenie 66:56, które ostatecznie powiększyły do siedemnastu punktów.

Warto jednak zaznaczyć, że więcej czasu na parkiecie spędziły dziś rezerwowe: Marta MalczewskaAnna Staszczyk, a trzecia z nich - Joanna Kędzia, zastępująca w pierwszej piątce kontuzjowaną Martynę Stasiuk - rozegrała najlepszy mecz w sezonie, zdobywając 17 oczek (z czego piętnaście przed przerwą). Z kolei najskuteczniejszą w ekipie z Siedlec była Małgorzata Jurkowska, zdobywczyni 26 punktów.

Mecz ten nie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli, ale taki zimny prysznic na pewno przyda się przed spotkaniami z AZS-em Poznań. Te odbędą się już na innym poziomie koncentracji.

King Wilki Morskie Szczecin - MKK Siedlce 64:81 (19:22, 14:16, 19:22, 12:21)

King Wilki Morskie: Kędzia 17, Radwan 14, Sosnowska 12, Kotnis 8, Maruszczak 6, Giedrojć 6, Gajdosz 1, Malczewska 0, Oses 0, Staszczyk 0 oraz Fałat, Hełma.

MKK: Jurkowska 26, Kotonowicz 12, Stanek 11, Myćka 10, Urbaniak 8, Furdak 7, Toporowska 4, Witkoś 3, Skardzińska 0 oraz Paczkowska.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/stk.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel