Wilczyce wydarły zwycięstwo ostrowiankom
autor: /meTego spotkania koszykarki Wilków Morskich i Ostrovii Ostrów długo nie zapomną. Przez cały mecz wynik oscylował w granicach remisu i dopiero ostatnie pół minuty zadecydowało o końcowym rezultacie. Bohaterką Wilczyc została Paulina Gajdosz.

Na 34 sekundy przed ostatnią syreną Ostrovia, po dwóch celnych rzutach z linii rzutów wolnych Martyny Cebulskiej, prowadziła jeszcze 70:69. Wtedy, na 18 sekund przed końcem, Paulina Gajdosz (na zdj.) najpierw trafiła z półdystansu za dwa punkty, wyprowadzając Wilki Morskie na jednopunktowe prowadzenie, a następnie była faulowana w obronie przez Karolinę Kaczmarek. Rozgrywająca Wilczyc zachowała zimną krew i wykorzystała dwa rzuty wolne. Wówczas szczecinianki wygrywały 73:70 i w ciągu ośmiu sekund już nie dały sobie odebrać zwycięstwa, o którym będą jeszcze długo pamiętać po zakończeniu sezonu.
Przez cały pojedynek oba zespoły szły łeb w łeb. W pierwszych dziesięciu minutach grę szczecinianek ciągnęła Klaudia Sosnowska, która zdobyła dziesięć punktów na piętnaście oczek całej drużyny. W kolejnych odsłonach ze zdobyczą punktową skrzydłowej Wilków Morskich było już gorzej, natomiast ostrowianki w połowie drugiej kwarty wyszły nawet na prowadzenie 30:23. Jednak po przerwie na żądanie trenera Krzysztofa Koziorowicza nasze dziewczęta jeszcze przed końcem pierwszej połowy doprowadziły do wyrównania po 36, po akcjach Anety KotnisMagdaleny Radwan (ogółem 15 i 24 pkt.), które wzięły na siebie ciężar gry. I to Wilczyce lepiej rozpoczęły drugie dwadzieścia minut. Na początku trzeciej ćwiartki odjechały Ostrovii na osiem punktów, 44:36, ale szybko tę przewagę straciły. Mimo to do ostatnich dziesięciu minut przystępowały z jednopunktowym prowadzeniem, które udało się ostatecznie powiększyć do trzech oczek.

Wygrana ta pozwoli szczeciniankom zająć drugie miejsce w tabeli i przystąpić do play-offów z przewagą własnego boiska. A wobec zwycięstwa zawodniczek AZS-u Poznań, MKK Siedlce i SMS-u PZKosz Łomianki rywal Wilczyc w decydujących o awansie do ekstraklasy starciach wyłoni się dopiero w ostatniej środowej kolejce. W niej dziewczyny Koziorowicza zmierzą się u siebie z siedlczankami.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - King Wilki Morskie Szczecin 70:73 (15:15, 21:21, 17:18. 17:19)

Ostrovia: Szymańska 16, Kaczmarek 13, Cebulska 11, Misiek 9, Parysek 8, Mielczarek 7, Krygowska 6, Czaska 0 oraz Łuczak, Pawlak, Burlaga.

King Wilki Morskie: Radwan 24, Kotnis 15, Sosnowska 12, Gajdosz 7, Oses 7, Kędzia 3, Maruszczak 3, Stasiuk 2, Malczewska 0 oraz Giedrojć.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/stk.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel