Zakończenie sezonu w Barlinku
autor: C80Po ponad 300 dniach rozgrywki sezonu 2012/2013 piłkarskiej III ligi dobiegają końca. W sobotę będący „w gazie” piłkarze Chemika Police ligę zakończą na wyjeździe, w Barlinku gdzie zmierzą się z łapiącą zadyszkę Pogonią. Początek spotkania o godzinie 17.00.
Pogoń Barlinek miała dość nieciekawą końcówkę ligi i chyba nikt w Barlinku nie będzie rozpaczał po końcowym gwizdku, że to już koniec. W ostatnich pięciu potyczkach Pogoń zdobyła zaledwie cztery punkty. Po remisie 1:1 z Koralem zawodnicy prowadzeni przez trenera Tomasza Nowickiego przegrali z Błękitnymi Stargard (0:3) i Gwardią Koszalin (0:2). Humory nieco poprawiła późniejsza wygrana 1:0 z megasłabym Energetykiem, jednak w ostatniej kolejce ponownie zespół z Barlinka nie zdobył ani jednego punktu. Tym razem poległ aż 1:5 z Kotwicą Kołobrzeg.

Spotkanie w Kołobrzegu rozpoczęło się niespodziewanie od bramki Kordiana Ziajki, który już w 3 minucie pokonał Pawła Waśkówa. Później wszystko wróciło do normy i typowana przed sezonem do awansu Kotwica zdobyła pięć bramek. W 13 minucie wyrównał Jakub Poznański, później do siatki trafiał Łukasz Cebulski oraz duet byłych graczy Pogoni Szczecin: Tomasz Rydzak i Daniel Wólkiewicz. Na koniec dwie minuty przed ostatecznym gwizdkiem na 5:1 podwyższył Patryk Pietras.

Chemik końcówkę ligi miał zdecydowanie lepszą. Podopieczni trenera Szmita zdobyli osiem punktów, a przy odrobinie szczęścia mogli się pokusić o kilka więcej. Spotkaniu z Błękitnymi przegranym 1:2 sędziowie uznali nieprawidłowo zdobytą bramkę Tomasza Pustelnika. Później mimo prowadzenia 2:0 z Bałtykiem Gdynia i zdecydowanie lepszej gry nasz zespół zremisował 2:2. W ostatnich dwóch kolejkach piłkarze Chemika wygrali zasłużenie z Gryfem 5:0, zremisowali 3:3 z Polonią oraz wygrali 2:0 w zaległej kolejce z Koralem.

Dzięki wygranym z początku sezonu z Błękitnymi (3:0), Polonią (3:1) czy Arką (4:1) i Drawą (3:0) Pogoń przez kilka kolejek zajmowała nawet trzecie miejsce w ligowej tabeli. Później jednak zaczęła grać w kratkę i większość sezonu spędziła w ścisłym środku ligowej tabeli. Obecnie na kolejkę przed końcem sezonu z 40 punktami zajmuje ósme miejsce i do lidera traci 21 punktów. Oprócz 11 zwycięstw zespół z Barlinka zanotował siedem remisów i 11 porażek.

Jednym ze zwycięstw jakie Pogoń odnotowała jesienią była wygrana w Policach z Chemikiem. Po meczu w którym Chemik przegrał 0:1 wściekłości nie krył trener Szmit:

To było bardzo ciężkie spotkanie i przy odrobinie skuteczności to my mogliśmy wygrać. Niestety praktycznie co mecz muszę się tłumaczyć dlaczego graliśmy lepiej od rywala i przegrywaliśmy. Brak skuteczności i proste błędy w obronie.- tłumaczył swój zespół Szmit - Dzisiaj mieliśmy mnóstwo sytuacji, szczególnie w pierwszej połowie gdzie już po 10 minutach powinno być po meczu. Powinniśmy wygrać 2:0 czy 3:0. Na treningu każdy potrafi uderzyć w bramkę, potrafi kiwnąć ale przychodzi mecz i jest stres. Pogoń tak jak my miała bałagan w obronie, ale nie wykorzystaliśmy tego.

Szansę za to wykorzystał Filip Wiśniewski, który w 39 minucie Grzegorza Otockiego pokonał strzałem w długi róg. Oprócz Wiśniewskiego, który w mijającym sezonie zdobył dwa gole do siatki rywali trafiali m.in. także Tomasz Bejuk (8 goli), Piotr Sarbinowski, Rafał Świtaj (po 6) i testowany przed sezonem w Chemiku Kordian Ziajka (4).

Sobotnim spotkaniem piłkarze pożegnają się z rozgrywkami III lig i na boiska powrócą na początku sierpnia. Zapraszamy na oficjalny profil Chemika w portalu Facebook, na którym publikować będziemy wpisy dotyczące tego spotkania. Początek meczu o godzinie 17.00.

5:2 - 82' - Michał Świercz

W 85min Maciej Wolarek (Pogoń) obronił rzut karny egzekwowany przez Patryka Baranowskiego.
Pogoń: Wolarek - Sobczak (46’ Kaczmarek), Suterski, Bil, Kubiak, Stukonis (84’ Baranowski), Bejuk (63’ Świercz), Świtaj, Odachowski, Wiśniewski, Ziajka (89' Kochan)

Chemik: Witkowski - Karpiński, Baranowski, Szczupaczyński (46’ Jakubiak), Szewczykowski (46’ Cierech), Majak, Janczak, Jóźwiak, Fadecki, Chodorowski (65’ Andrzejewski), Filipowicz.

Żółte kartki: Odachowski 2, Bil (Pogoń) - Baranowski, Janczak, Cierech (Chemik).
Czerwona kartka: Odachowski - Pogoń (za dwie żółte). sędzia: Marcin Zarwalski - Roman Stanisławczyk, Łukasz Kowalik (Pomorski ZPN, Rumia) - obser. Arkadiusz Augustyniak (ZZPN)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, yrekyelen, Pogon74 - dziękujemy