Chemik demoluje Gryf Słupsk
autor: C80Deklasacja i pogrom. Te dwa słowa idealnie oddają to co działo się w dzisiejszym spotkaniu Chemika PoliceGryfem Słupsk. Demolowanie rywala już w 4 minucie rozpoczął Krzysztof Filipowicz, później kontynuował Wojciech Fadecki i po bramce Macieja Majaka Chemik schodził do szatni z prowadzeniem 3:0. Po przerwie różnicę klas potwierdził jeszcze drugim strzałem Fadecki, zaś dzieła zniszczenia w 89 minucie dopełnił Jarosław Jóźwiak. Ostatecznie Chemik zasłużenie wygrał 5:0 (3:0).

Chemik: Witkowski - Szczupaczyński, Karpiński, Jakubiak, Baranowski, Majak (46’ Janczak), Bieniek, Jóźwiak, Krawiec (62’ Cierech), Fadecki (79’ Andrzejewski), Filipowicz (73’ Chodorowski)

Gryf: Libigocki - Schulz, Szutenberg, Marciniak (35’ Klawikowski), Tymek (46’ Ciemniewski), Świdziński, Oblizajek, Dworacki, Wódkiewicz (70’ Mikulski), Kublik (67’ Zwolan), Piechowski

5:0 - 89 minuta - Jarosław Jóźwiak

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że Chemik będzie dążył do szybkiego objęcia prowadzenia. Już po dwóch minutach po centrze Krzysztofa Filipowicza minimalnie z piłką na trzeci metrze minął się Wojtek Fadecki. Chwilę później Jarosław Jóźwiak zagrał prostopadłą piłkę, defensor Gryfa Paweł Szutenberg przepuścił piłkę pod stopą i Filipowicz po wyjściu sam na sam podcinką nad bramkarzem otworzył wynik spotkania. Trzy minuty później powinno być już 2:0, gdy po obronie strzału Jarosława Jóźwiaka przez bramkarza Fadecki z metra wepchnął piłkę do bramki. Niestety arbiter liniowy zasygnalizował pozycję spaloną mimo, że na linii bramkowej stał jeszcze Kamil Oblizajek. W 18 minucie Filipowicz ze środka boiska zagrał o biegnącego prawą stroną Pawła Krawca, a ten z ostrego kąta trafił w bramkarza. Pięć minut później po centrze Jóźwiaka Filipowicz przed bramką nie trafił w piłkę, ta trafiła do ustawionego za plecami Fadeckiego i po płaskim uderzeniu koło słupka Chemik prowadził już 2:0. Znakomitą szansę na bramkę miał także Mateusz Jakubiak który z prawej strony pola karnego uderzał w kierunku dalszego słupka. Niestety znakomitą interwencją popisał się Daniel Libigocki i po tknięciu palcami piłka przeleciała centymetry obok słupka. Minutę przed przerwą Krawiec zagrał za linię obrony do wybiegającego Macieja Majaka i po płaskim strzale pod bramkarzem gospodarze prowadzili już 3:0.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Chemik co chwilę atakował i już po czterech minutach mógł zdobyć kolejną bramkę. Po centrze Wojtka Fadeckiego w piłkę przed bramką nie trafił Filipowicz. Akcję zamykał jednak Paweł Krawiec i po strzale w długi róg piłka dosłownie o centymetry minęła słupek. Kilkanaście minut później po długim podaniu na dobieg Pawła Krawca wślizgiem na przedpolu uprzedził Daniel Libigocki. Bez bramki zakończyła się także akcja, w której na bramkę strzelał Patryk Janczak. Tym razem zespół Gryfa uratował z kolei Tomasz Ciemniewski, który przyjął strzał na udo. Z kolei w 69 minucie po centrze Pawła Cierecha Krzysztof Filipowicz na wślizgu trafił w bramkarza. Wreszcie dziesięć minut później piłka trafiła przed pole karne do Fadeckiego i po przecudnej urody uderzeniu w same okienko padła czwarta bramka dla Chemika. Tuż przed końcem rywala piątką bramką pognębił Jarosław Jóźwiak, który strzałem głową pod poprzeczkę wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Jakubiaka.

Mariusz Szmit (trener Chemika): Myślę, że założenia przedmeczowe udało się zrealizować. Obawialiśmy się tego meczu, bo Gryf to zespół, który praktycznie spadł i gra praktycznie samą młodzieżą, a to oznacza że są nieprzewidywalni. Dobrze, że strzeliliśmy bramkę na samym początku, bo potem może mógłby być problem. Grało nam się łatwiej, bo Gryf wyszedł trochę wyżej i było więcej miejsca. Po pierwszej połowie mecz ustawił się na 3:0 i łatwo się już grało. Dzisiaj to co miało wpaść to wpadło i bardzo się z tego cieszę.

Grzegorz Wódkiewicz (trener Gryfa): Rzeczywiście, wynik pokazuje, że to była deklasacja. Mecz rozstrzygnął się w pierwszych minutach, gdzie po błędzie środkowego stopera Chemik wyszedł na prowadzenie i do końca meczu kontrolował przebieg spotkania. U nas dzisiaj musiał zagrać junior młodszy, kompletnie nie przygotowany jeszcze do grania. Niech to będzie dla niego pokaz, że jeszcze dużo pracy przed nim żeby pograć w dorosłej piłce. Ostatnie trzy mecze nieźle graliśmy w pierwszej połowie i tak naprawdę dopiero strata bramki w drugiej połowie we wcześniejszych meczach powodował, że przestawaliśmy grać. Dzisiaj straciliśmy bramkę na początku i od razu zeszło powietrze z zawodników. Życzę zespołowi Chemika, żeby utrzymał się w III lidze.

5:0 89’ (głową) Jarosław Jóźwiak
Chemik: Witkowski - Szczupaczyński, Karpiński, Jakubiak, P. Baranowski, Majak (46’ Janczak), Bieniek, Jóżwiak, Krawiec (62’ Cierech), Fadecki (80’ Andrzejewski), Filipowicz (73’ Chodorowski)
Gryf: Libigocki - K. Oblizajek, Szutenberg, Marciniak (35’ K. Klawikowski), S. Schulz, M. Kublik (67’ Zwolan-Szmidt), Dworacki, Tymek (46’ Ciemniewski), Świdziński, Piechowski, A. Wódkiewicz (70’ D. Mikulski)

Żółta kartka: Majak (Chemik) sędzia: Radosław Mordaka (Gdynia) - Zygmunt Zaborowski, Paweł Małecki - obser. Stanisław Skorupa (ZZPN)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, Mac145, slupszczanin - dziękujemy