Pewne zwycięstwo
autor: BengoroKotwica ma patent na spadkowicza z drugiej ligi. Dzisiejsza wygrana była już trzecią w tym sezonie (licząc Puchar Polski) odniesioną nad Bałtykiem Gdynia. Podopieczni Wiesława Bańkosza zwyciężyli 3:0 po trafieniach Jakuba Poznańskiego, Filipa Marciniaka i Pawła Włodarczewskiego. Mecz rozpoczął się od porządnej ulewy, która przeszła nad kołobrzeskim stadionem. Pierwsza groźna okazja miała miejsce dopiero w 25 minucie i od razu zakończyła się bramką. Po wrzutce z prawej strony celnie uderzył głową Jakub Poznański i Kotwica prowadziła 1:0. Sześć minut później ładnie piłkę zgrał na trzydziestym metrze Krzysztof Biegański, a po potężnym strzale Tomasza Parzego piłka o centymetry minęła poprzeczkę bramki gości.

Po przerwie na boisku zrobiło się znacznie ciekawiej. W 64 minucie w pole karne z piłką wpadł Filip Marciniak, po czym huknął z woleja z lewej nogi pod poprzeczkę bramki Yehii. Po stracie drugiej bramki do roboty wzięli się goście. W 70 minucie prostopadłe podanie dostał wychodzący na czystą pozycję Dariusz Kudyba, ale pilnujący go Łukasz Cebulski uniemożliwił celny strzał. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Patryka Skóreckiego minimalnie chybił Marciniak. Skórecki też mógł zdobyć swoją bramkę, ale jego strzał z dystansu w 86 minucie był niecelny. W międzyczasie pod kołobrzeską bramką zagrożenie stwarzali gdynianie, ale Karol Szostek swojej szansy nie wykorzystał, a przy okazji Tomasza Preiznera sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Tymczasem Kotwica grała do końca i w doliczonym czasie gry po rzucie rożnym Paweł Włodarczewski głową ustalił wynik meczu.

KOTWICA KOŁOBRZEG - BAŁTYK GDYNIA
3-0 (1-0)

1-0 Jakub Poznański (25')
2-0 Filip Marciniak (64')
3-0 Paweł Włodarczewski (90')

żółte kartki: Daniel Wólkiewicz, Mateusz Wesserling, Patryk Pietras, Jakub Poznański - Błażej Adamus, Krzysztof Bułka, Michał Drzymała, Tomasz Preizner

sędziował: Łukasz Kolter (Słupsk)
widzów: ok. 500
KOTWICA KOŁOBRZEG: 1. Łukasz Krymowski, 22. Mateusz Wesserling, 18. Jakub Poznański, 28. Kamil Stankiewicz, 11. Łukasz Cebulski, 10. Tomasz Rydzak, 77. Tomasz Parzy, 93. Patryk Pietras (90' 19. Adam Zejfer), 23. Filip Marciniak (90' 91. Paweł Włodarczewski), 99. Krzysztof Biegański (71' 8. Marek Kowal), 88. Daniel Wólkiewicz (69' Patryk Skórecki)

BAŁTYK GDYNIA: 12. Mohamed Osama Yehia - 4. Wojciech Barnik, 3. Daniel Kokosiński, 13. Karol Wasielewski, 17. Błażej Adamus (81' 22. Kacper Kiełdanowicz), 6. Adam Prusaczyk, 5. Tomasz Piekarski (68' 11. Dariusz Kudyba), 14. Krzysztof Bułka (68' 21. Karol Szostek), 9. Michał Drzymała, 10. Michał Danilczyk, 15. Kamil Wojciechowski (46' 8. Tomasz Preizner)
�r�d�o: mkpkotwica.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: Rolnik2012

III liga Bałtycka (2012/2013)
Kotwica Kołobrzeg Bałtyk Gdynia
3 0
18-05-2013 17:00

BAŁTYK GDYNIA: 12. Mohamed Osama Yehia, 4. Wojciech Barnik, 3. Daniel Kokosiński, 13. Karol Wasielewski, 17. Błażej Adamus (81' 22. Kacper Kiełdanowicz), 6. Adam Prusaczyk, 5. Tomasz Piekarski (68' 11. Dariusz Kudyba), 14. Krzysztof Bułka (68' 21. Karol Szostek), 9. Michał Drzymała, 10. Michał Danilczyk, 15. Kamil Wojciechowski (46' 8. Tomasz Preizner)

żółte kartki: Daniel Wólkiewicz, Mateusz Wesserling, Patryk Pietras, Jakub Poznański (Kotwica)/ Błażej Adamus, Krzysztof Bułka, Michał Drzymała, Tomasz Preizner (Bałtyk) sędzia: Łukasz Kolter (Słupsk)

Dane pomogli uzupełnić: mario000, czester28, LosBlancos1902, Rolnik2012 - dziękujemy