Udana inauguracja w Stargardzie Szczecińskim
Błękitni Stargard Szczeciński udanie zainaugurowali rundę wiosenną w III lidze Bałtyckiej. Przed własną publicznością pokonali rezerwy szczecińskiej Pogoni 2:1 (1:1). Bramki dla Błękitnych strzelali Maciej Liśkiewicz oraz Sebastian Inczewski.

Sobotnie spotkanie odbywało się w mroźnej ale bardzo słonecznej pogodzie. Dopisali również kibice, którzy dość licznie przybyli na stadion przy ul. Ceglanej. Oba zespoły zaprezentowały ładny dla oka i otwarty futbol. Większą przewagę w posiadaniu piłki posiadali gospodarze co udokumentowali zdobyciem pierwszej bramki autorstwa Macieja Liśkiewicza w 11 minucie spotkania. Zdobywca bramki dla Błękitnych dość szybko musiał opuścić boisko z powodu odnowionej kontuzji. W 25 minucie padł gol wyrównujący dla Pogoni. Po błędzie obrońców Błękitnych piłka wyszła na rzut rożny, następnie po jego wykonaniu w zamieszaniu podbramkowym przejął ją Dawid Kot i umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Marka Ufnala.
W drugiej połowie w dalszym ciągu trwał napór Błękitnych na bramkę Pogoni. Brakowało jednak przysłowiowej kropki na „i” oraz umieszczenia piłki w siatce. Pogoń szukała swojej szansy w stałych fragmentach gry, które nie przyniosły na szczęście zmiany rezultatu. W Błękitnych kilka dobrych okazji miał Robert Gajda. W 70 minucie meczu na 25 metrze znalazł się oko w oko z bramkarzem Pogoni, jednak zamiast próbować przelobować bramkarza przegrał pojedynek sam na sam. Co się nie udało w 70 minucie przyniosło wymierny efekt w 85 minucie. Ponownie Gajda znajduje się sam na sam z Rudnickim i tym razem lobując bezradnie interweniującego bramkarza strzela do pustej bramki. Piłka odbija się od poprzeczki i wpada pod nogi Sebastiana Inczewskiego, który umieszcza piłkę w bramce. Daje tym samym radość stargardzkim kibicom i zapewnia trzy punkty biało - niebieskim, którzy udanie rozpoczynają walkę o awans na II ligowe boiska.

Kolejny mecz Błękitni rozegrają również z Pogonią tylko tym razem z tą barlinecką. Spotkanie odbędzie się 23 marca o godzinie 13:00 w Barlinku. Przed własna publicznością Błękitni zagrają w wielka sobotę, 30 marca o godzinie 13:00 gdzie podejmować będą Drawę Drawsko Pomorskie.