Błędy Hanzy, 10 minut Znicza
W niedzielę o godzinie 11.00 na Euroboisku w Goleniowie, Hanza podejmowała kolejną A-klasową drużynę - Znicz Niedźwiedź. Po poprzednich zwycięstwach w meczach z wyżej notowanymi rywalami, zawodnicy Hanzy przystąpili do tego meczu zdekoncentrowani, co miało wymierny efekt na wynik meczu oraz samą grę goleniowian. Według wielu obserwatorów był to najgorszy tegoroczny mecz w ich wykonaniu. Zawody były rozgrywane 3x30 minut. Po pierwszych dwóch kwadransach było 1-0 dla Hanzy, po strzale w 9 minucie M. Rosiaka, który przytomnie zachował się w zamieszaniu w polu karnym i lewą nogą skierował piłkę do siatki rywali. Cztery minuty później mogło być już 2-0, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał M. Dybiński. Goście po kontrataku strzelili bramkę, jednak sędzia jej nie uznał, ponieważ na ewidentnym spalonym był zawodnik Znicza.
15 minut po wznowieniu drugiej części gry, zawodnicy Hanzy podwyższyli na 2-0, a bramkę zdobył zawodnik testowany. Niedźwiedź jednak szybko odpowiedział i po dwóch minutach było już tylko 2-1, przyjezdni wykorzystali błąd obrońcy. Goście szli za ciosem i po kolejnych 3 minutach był remis 2-2, po nieudanej pułapce ofsajdowej zawodników Hanzy. W 25 minucie drugiej połowy było 2-3 dla drużyny z A-klasy, która tego dnia przyjechała tylko w liczbie 14 zawodników do Goleniowa. Było więc to zabójcze 10 minut Znicza, w których to jego piłkarze trzykrotnie wpisywali się na listę strzelców.

Na ostatnią część gry trener P. Kozak desygnował najbardziej doświadczonych zawodników, jednak niedziela nie była dniem Hanzy Goleniów. 8 minut po wznowieniu gry, po ładnej kombinacyjnej akcji S. Sidorowicz wyrównał wynik spotkania na 3-3, a 10 minut przed końcem było 4-3 dla gospodarzy po błędzie bramkarza. Strzelcem bramki był M. Kuś. Ostatnie minuty to przewaga gości, którzy w 85 minucie wyrównali po kontrowersyjnym karnym, podyktowanym na ich napastniku.

Po meczu trener P. Kozak oraz zawodnicy Hanzy zgodnie stwierdzili, że był to w ich wykonaniu najgorszy tegoroczny mecz sparingowy. Wiele niedokładnych podań oraz bezsensowne straty piłki w kolejnych meczach mogą mieć katastrofalne skutki. Mamy nadzieję, iż w kolejnych spotkaniach będzie już tylko lepiej.

Kolejny sparing Hanza Goleniów rozegra 24 lutego o godzinie 17:00 z Orłem Prusinowo. Zapraszamy.

4:4 '85 (k)
Hanza: M. Bąbała - C. Stefaniak, A. Milczarek, K. Makosz, M. Makosz, K. Marecki, M. Kuś, M. Rosiak, M. Dybiński, M. Łęczyński, Zawodnik Testowany oraz Z. Kowalczyk, S. Sidorowicz, Zawodnik Testowany, P. Kozak, S. Chilkiewicz, K. Borczyk, Mar. Lebioda, Mich. Lebioda, K. Dzioba, P. Misiuda, P.Maciąg

Dane pomogli uzupełnić: ARe, spencer84, pjotrekmaho, sloik18 - dziękujemy