Remis trzecioligowców w sparingu
autor: Krzysztof CichomskiDzisiejsze spotkanie polickiego Chemika z rezerwami szczecińskiej Pogoni zakończyło remisem 2:2 (2:0). W pierwszej połowie bramki dla Portowców zdobywali Alan Błajewski oraz Szymon Kapelusz. W ciągu dziesięciu minut po przerwie zawodnicy trenera Szmita doprowadzili do remisu. Najpierw kontaktową bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Przemysław Ciołek, zaś chwilę później wyrównał Wojciech Fadecki.
Pogoń II: Fabiniak (46’ Otocki) - Rudol, Fijałkowski (75’ Bednarski), Koj, Gutowski, Wilk, Galoch, Błajewski (75’ Traore), Kapelusz, Wiśniewski, Okuszko

Chemik: Rusek (46’ Strzelec) - Szewczykowski (46’ Jakubiak), Baranowski, Janicki, Sasin (46’ Kalinowski), Jaroszewicz (46’ Jóźwiak), Andrzejewski (46’ Fadecki), Janczak (46’ Bieniek), Cierech (46’ Majak), Chodorowski (46’ Filipowicz), Ciołek (75’ Blasius)

1:0 - 24 minuta - Alan Błajewski
2:0 - 29 minuta - Szymon Kapelusz
2:1 - 50 minuta - Przemysław Ciołek
2:2 - 55 minuta - Wojciech Fadecki

Piłkarze Chemika Police w sobotnie spotkanie nie najlepiej weszli. Co prawda parokrotnie przedostawali się w okolice pola karnego rezerw Pogoni, jednak tak naprawdę najgroźniejszą akcję mieli dopiero po błędzie Bartosza Fabiniaka, który wypluł przed siebie rzut wolny Przemka Ciołka. Niestety nikt nie zdołał wykorzystać błędu bramkarza. Minutę później Pogoń objęła prowadzenie, gdy poza zasięgiem rąk Piotra Ruska zza pola karnego uderzył Alan Błajewski. Pięć minut później po centrze Radosława Wiśniewskiego piłkę do praktycznie pustej bramki z czterech metrów skierował Szymon Kapelusz.

Po przerwie Chemik zagrał w silniejszym składzie i już po pięciu minutach Przemek Ciołek z 18 metrów fantastycznym uderzeniem nad murem zdobył bramkę kontaktową. Po kolejnych pięciu było już 2:2. Tym razem po kontrze Krzysztof Filipowicz zagrał prostopadle do Wojtka Fadeckiego a ten sam na sam nie dał szans Grzegorzowi Otockiemu. W 64 minucie mogło być nawet 3:2, jednak po prostopadłym podaniu Macieja Majaka Krzysztof Filipowicz mając przed sobą tylko bramkarza trafił w słupek.

Kolejne spotkanie sparingowe piłkarze Chemika rozegrają 20 lutego, zaś przeciwnikiem będzie Hutnik Szczecin. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00 i zostanie rozegrany w Policach na sztucznym boisku przy ul. Piaskowej.

2:2 - 55' - Fadecki
Pogoń II: Bartosz Fabiniak (46. Grzegorz Otocki) – Sebastian Rudol, Oskar Fijałkowski (75. Patryk Bednarski), Michał Koj, Rafał Gutowski – Radosław Wiśniewski, Patryk Galoch, Mateusz Wilk, Alan Błajewski (75. Konrad Bartoszewicz) – Jakub Okuszko (46. Mouhamadou Traore)

Chemik: (I połowa)Rusek - Szewczykowski, Baranowski, Janicki, Sasin, Jaroszewicz, Andrzejewski, Janczak, Cierech, Chodorowski, Ciołek
(II połowa) - Strzelec - Jakubiak, Kalinowski, Janicki, Baranowski, Bieniek, Jóźwiak, Majak, Fadecki, Ciołek, Filipowicz

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy