Ehrle rozgromione w Goleniowie
autor: Wojciech PieczyńskiW trzecim meczu sparingowym, podczas zimowych przygotowań, piłkarze Iny Goleniów bez większych problemów ograli niżej notowane Ehrle Dobra Szczecińska 7:1. Było to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Zbigniewa Gumiennego w czasie zimowych przygotowań. Wcześniej biało-zieloni zremisowali z Mechanikiem Warnice, a także ulegli Piastowi Chociwel. Sobotni mecz rozgrywany był w trzech, 30-minutowych tercjach. W pierwszej z nich kibice zgromadzeni wokół goleniowskiego euroboiska zobaczyli tylko jedno trafienie, choć, gdyby nie brak skuteczności, mogło ich być więcej. W ósmej minucie świetne podanie otrzymał Kamil Wiśniewski, minął bramkarza i mając przed sobą pustą już bramkę, umieścił w niej piłkę.
Kolejna część spotkania przyniosła nieco więcej emocji, a także dwie bramki dla gospodarzy. Najładniejszą bramkę meczu zdobył Damian Banachewicz, który w 40 minucie meczu wykonywał rzut wolny sprzed pola karnego. Po jego uderzeniu piłka wpadła w samo okienko bramki rywali. Trzecią bramkę dla goleniowian zdobył Patryk Lubowicki, który wykorzystał świetne dogranie Łukasza Szymfelda wzdłuż bramki. Po uderzeniu byłego gracza Promienia Mosty piłka odbiła się jeszcze od słupka, nie dając bramkarzowi żadnych szans.

Najwięcej działo się w ostatniej części meczu, która przyniosła aż pięć bramek. Najpierw złe ustawienie bramkarza rywali wykorzystał Tomasz Trosko, który blisko z połowy boiska precyzyjnym uderzeniem przelobował golkipera gości. Chwilę później honorowe trafienie zaliczyli przyjezdni, którzy niemalże skopiowali akcję Iny przy trzeciej bramce.

Kolejne bramki zdobyli już jednak tylko biało-zieloni, wszystkie trzy padły w ciągu 180 sekund. Rozpoczął Daniel Mojsiewicz, który strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie w pole karne kolegi z zespołu. Chwilę później fatalny błąd bramkarza wykorzystał Michał Jarząbek, który z dwóch metrów wpakował do bramki wypuszczoną przez bramkarza piłkę. Festiwal strzelecki zakończył Patryk Lubowicki, który z narożnika pola karnego uderzył silnie przy słupku.

Ina Goleniów wygrała ostatecznie 7:1, choć mogła zdobyć zdecydowanie więcej bramek. Kolejne spotkanie kontrolne drużyna Zbigniewa Gumiennego rozegra już w najbliższą środę, kiedy to do Goleniowa przyjedzie Sokół Pyrzyce.