Drink Team mistrzem Zakładówki
autor: Wojciech PieczyńskiEkipa Drink Team wygrała zmagania w tegorocznej edycji Goleniowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej, które przez ostatnie pięć sobót toczyły się w hali goleniowskiego liceum. Drużyna ta w ostatnim spotkaniu rozgrywek, pokonała bezpośredniego rywala Hurtownię List3k 2:1. Aby zdobyć mistrzostwo, Drink Team musiał to spotkanie wygrać. Dlatego też przez kilkanaście minut rywale praktycznie nie atakowali, rozgrywając piłkę przez większą część czasu na własnej połowie boiska. Dopiero w ostatnich pięciu minutach Drink Team osiągnął przewagę, którą udokumentował dwoma bramkami. Hurtownię List3k stać było tylko na honorowe trafienie, w ostatnich sekundach spotkania. Dzięki wygranej w lidze, Drink Team będzie reprezentował goleniowską Zakładówkę na turnieju mistrzów, który rozegrany zostanie w styczniu w Goleniowie. Trzecie miejsce wywalczył ostatecznie zeszłoroczny zwycięzca LM Wind Power, który znacząco wpłynął na ostateczne rozstrzygnięcie w lidze, gdyż tego samego dnia przegrał z Drink Teamem oraz pokonał Hurtownię List3k.
Z dobrej strony pokazały się również kolejne trzy zespoły. Czwarty Baltic Spinning, choć stracił w końcówce ligi trzecie miejsce, może uznać tegoroczne rozgrywki za udane. Drużyna ta w starciach z czołowymi drużynami nie miała większych szans, choć w początkowej fazie ligi pokonała m.in. LM Wind Power. Podobnie powiedzieć można o piątej Hanzie Goleniów 1, która punkty zdobywała głównie z zespołami z niższych miejsc, choć i w nich, czasem traciła punkty. Pozytywnym zaskoczeniem jest z pewnością pozycja Juniorów Iny Goleniów, którzy zakończyli zmagania na szóstej pozycji, przegrywając z Hanzą tylko bezpośrednim bilansem spotkań. Zespół ten przegrał pierwsze cztery mecze, jednak później zanotował siedem spotkań bez porażki, odbierając punkty m.in. Hurtowni List3k.

Zaledwie dwa punkty do szóstego miejsca stracił Szop Pracz. Drużyna ta odniosła pięć zwycięstw, wszystkie z zespołami, które zajęły niższe lokaty. Przegrała natomiast ze wszystkimi zespołami, które zajęły wyższe miejsca. Kolejne dwie lokaty zajęły drugie drużyny, wyżej notowanym ekip. LM Light Power i Hanza Goleniów 2 zdobyły kolejno 11 i 9 punktów. Po siedem punktów na swoim koncie zdobyły Stepnica Team i Aquilla Szczecin. Dwunaste miejsce, z jednym tylko zwycięstwem, zajęły Usługi Ziemne Dariusz Okunek.

Po zakończeniu zmagań okazało się, że aż trzech zawodników zdobyło po czternaście bramek. Sebastian Kott i Paweł Dąbrowski z Hurtowni List3k oraz Damian Banachewicz z Iny Goleniów otrzymali nagrody indywidualne, ponadto pierwszy z nich został najlepszym zawodnikiem całej ligi. Najlepszym bramkarzem wybrano Adriana Szykucia z Drink Teamu.