Politechnika w ćwierćfinale Challenge Cup!
autor: crashAZS Politechnika Koszalin pewnie awansowała do ćwierćfinału Challenge Cup. Awans teoretycznie był zapewniony już wczoraj po okazałym zwycięstwie, dziś trzeba było postawić kropkę nad 'i'. Akademiczki tego dokonały pokonując ABU Baku 37:22. Dla koszalińskiego szczypiornika jest to największe osiągniecie w historii, bowiem jeszcze nigdy Politechnika nie grała tak daleko w europejskich pucharach. W dzisiejszym spotkaniu dla Politechniki najlepiej rzucały Tatiana Bielenia 10, Marta Dąbrowska 7, Sylwia Matuszczyk 7, a dla azerskiej drużyny Alyona Shulindina 6 oraz Irana Gasimova 5. Warto dodać, że do ćwierćfinału awansowała także inna polska drużyna KKS Kielce, która pokonała w dwumeczu francuski Mios Biganos Bassin D'Arcachon.
autor: crashPoczątek spotkania to szybko trzy zdobyte bramki przez Politechnikę i prowadzenie 3:0. Goście pierwszą bramkę zdobyły w 3 minucie za sprawą Rany Nasradinovy. W 8 minucie akademiczki prowadziły 6:3. Rywalki goniły wynik i zbliżyły się do jednej bramki 6:5. Później ponownie jak wczoraj zaliczyły przestój, co szybko wykorzystała Politechnika zdobywając cztery bramki z rzędu 10:5. W 20 minucie przewaga biało zielonych wynosiła 6 bramek i ciągle rosła. Na pięć minut przed zakończenie pierwszej połowy przewaga wynosiła osiem bramek. Pierwsza połowa zakończyła się pewnym prowadzeniem koszalinianek 18:9.

Druga połowa zaczęła się od szybko zdobytej bramki przez Tatianę Bielenie 19:9 na co szybko odpowiedziały rywalki zdobywając dziesiątą bramkę. Politechnika grała swoje i powiększała przewagę, która w 40 minucie wynosiła już 14 bramek 27:13. W 45 minucie trener AZS-u poprosił o czas, bowiem Azerki rzuciły trzy bramki z rzędu i zniwelowały stratę do 11 bramek. Po złapaniu oddechu akademiczki wskoczyły na odpowiedni tor. Bramki Marty DąbrowskiejJoanny Chmiel i wysoka przewaga 13 bramek 32:19. Rywalki do końca walczyły o zniwelowanie strat, ale dobrze grająca Politechnika utrudniała im to zadanie. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania koszalinianki prowadziły 35:21. Kolejne bramki dorzuciła Tatiana Bielenia, a także wracająca po kontuzji kolana Sylwia Lisewska, drużyna z Baku zdołała odpowiedzieć tylko jedną bramką i całe spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem biało zielonych 37:22.

AZS Politechnika Koszalińska tym samym awansowała do ćwierćfinału, co jest ogromnym sukcesem. Klub teraz z wyczekiwaniem będzie czekał na losowanie i poznanie nowego rywala, z którym zmierzy się w marcu.

do przerwy 18:9 dodaj video
Politechnika: Kobyłecka 2, Bilenia 10, Dworaczyk, Muchocka 3, Lach, Piechnik, Odrowska 4, Lisewska 1, Koprowska 1, Rybicka, Dąbrowska 7, Matuszczyk 7, Sziwierska
ABU Baku: Nurieva, Bovtryuk, Shulindina 6, Gasimova 5, Mammadova 2, Nasradinova 2, Abbasowa S, Aliyeva 2, Jafarova, Mustafayeva, Rudenko 1, Pogonina 4, Abbasova M, Yusibova

kary
Politechnika: 2 min. (Bilenia)
ABU Baku: 6 min. (Pogonina, Mammadova, Nasradinova) sędzia: Allan Stokes i Brian Bartlett (Wielka Brytania)

Dane pomógł uzupełnić: crash - dziękujemy