Pachniało niespodzianką
autor: /meSensacji nie było, chociaż zwycięstwo King Wilki Morskie nad inowrocławianami rodziło się w bólach. Ostatecznie szczecinianie wygrali z Notecią 77:72 i zagwarantowali sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

Mimo że ósma drużyna II ligi przyjechała do Szczecina w ośmioosobowym składzie (z czego na parkiet wybiegło siedmiu zawodników), to liderowi rozgrywek zawiesiła bardzo wysoko poprzeczkę. Zespołowi ze Szczecina, bez Marcina Stokłosy (na zdj.) w kadrze meczowej, tylko na samym początku spotkania udało się osiągnąć kilkupunktową przewagę, którą zresztą bardzo szybko klub z Inowrocławia zniwelował. Po pierwszej kwarcie był remis po 22, a po drugiej ćwiartce - 36:36. Nasi koszykarze kończyli swoje akcje spod kosza, bo piłka po ich rzutach z dystansu nie chciała wpaść (0% skuteczności za linii 6,75 metrów).
Nie lepiej było w drugiej połowie (dwie celne trójki na siedem oddanych rzutów), ale podopiecznym Marka Żukowskiego udało się powstrzymać najskuteczniejszych w Noteci - Huberta WierzbickiegoAleksandra Filipiaka. I pomimo tego, że w drugich dwudziestu minutach aż 17 oczek zdobył Artur Gliszczyński, to Wilki Morskie lepiej rozegrały samą końcówkę spotkania. Przez cały mecz punktował Radosław Bojko (łącznie zdobył 21 oczek), a w najważniejszym momencie - przy stanie 68:68, na nieco ponad 2 minuty do końca - obudził się Piotr Pluta. To na nim faul w ataku popełnił Gliszczyński, a następnej akcji sam Pluta przechwycił niecelne podanie... Gliszczyńskiego i po szybkim ataku wyprowadził szczecinian na trzypunktowe prowadzenie. Od tego momentu Wilki kontrolowały już przebieg wydarzeń na boisku.

Tym samym koszykarze Żukowskiego trzy ostatnie mecze z drużynami z Trójmiasta będą mogli potraktować treningowo pod kątem gry play-offach. A w nich być może ponownie spotkają się z Notecią.

King Wilki Morskie Szczecin - Noteć Inowrocław 77:72 (22:22, 14:14, 24:22, 17:14)

King Wilki Morskie: Bojko 21, Wojdyr 11, Kowalczuk 11, Pluta 8, Nowacki 8, Stopierzyński 6, Koziorowicz 4, Milczyński 4, Knowa 2, Adamkiewicz 2, Uleryk 0, Kujawski 0.

Noteć: Gliszczyński 21, Wierzbicki 18, Filipiak 17, Tlałka 7, Pagacz 6, Warchowski 3, Szmelter 0 oraz Radzikowski.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/stk.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: szlemiel