W pojedynku rezerw również górą Bydgoszcz
autor: prespoPogoń Women Szczecin nie będzie dobrze wspominać minionego weekendu, podczas którego dwukrotnie mierzyła się z zespołami KKP Bydgoszcz. W sobotę jej pierwsza drużyna uległa KKP MAX-Sprint 1:2, a dzień później w identycznych rozmiarach szczecińskie rezerwy przegrały z KKP II Metal-Group. Drużyna Marcina Różańskiego i Krzysztofa Nebaka od początku spotkania była stroną dominującą i przy lepiej uregulowanych celownikach już w pierwszej połowie mogła prowadzić kilkoma bramkami. Do przerwy bydgoszczanki musiały jednak zadowolić się trafieniem Doroty Krychowiak. Po godzinie gry miejscowe doprowadziły do wyrównania po golu z rzutu karnego Joanny Preś. Ostatnie słowo należało jednak do przewodzących tabeli II ligi wielkopolskiej piłkarek KKP II Metal-Group. W 72 minucie bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Katarzyna Grzesik.
Piłkarki KKP II Metal-Group, znakomicie dopingujące w sobotę swoje koleżanki z pierwszego zespołu, dzień później udały się do Szczecina, by podobnie jak drużyna ekstraligowa zainkasować trzy punkty. Tak jak w poprzednich spotkaniach szkoleniowcy nie mogli skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodniczek. Nie przeszkodziło to jednak bydgoszczankom, by na boisku przy ul. Nehringa czuć się jak u siebie. Jako pierwsze zagrożenie stworzyły co prawda gospodynie (minimalnie niecelny strzał Oliwii Olszak w 3 minucie), ale odpowiedź KKP II była imponująca. W 7 minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Katarzynę Grzesik futbolówka minęła szczecińską bramkarkę, a mocnym uderzeniem pod poprzeczkę wynik pojedynku otworzyła Dorota Krychowiak.

Po tym trafieniu nasze piłkarki niemal nie opuszczały połowy rywalek, chcąc jak najszybciej podwyższyć prowadzenie. Niestety, nie wykorzystały kilku znakomitych okazji bramkowych. W 15 minucie piłka po strzale Justyny Ałtyn trafiła w słupek, a pięć minut później dobre uderzenie Katarzyny Grzesik o centymetry minęło bramkę. W 27 minucie ponownie bliska szczęścia była Ałtyn, która po świetnym podaniu Adrianny Lipowskiej znalazła się sam na sam z Iwoną Karpicką. Górą z tego pojedynku wyszła jednak bardzo dobrze tego dnia dysponowana golkiperka zespołu ze Szczecina. Świadkami kolejnego pojedynku Ałtyn - Karpicka byliśmy w 39 minucie, lecz i tym razem skuteczną interwencją popisała się bramkarka Pogoni II. Bramka szczecinianek w pierwszej odsłonie była jak zaczarowana. Świadczy o tym kolejna sytuacja, tym razem z 40 minuty, kiedy po uderzeniu Grzesik futbolówka ponownie zatrzymała się na słupku! „Mieliśmy zdecydowaną przewagę, lecz niestety byliśmy nieskuteczni. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji, bo przy lepszej skuteczności mecz mógł zostać rozstrzygnięty już w pierwszej połowie” - mówi Krzysztof Rybacki, kierownik drużyny.

Nieco słabszy początek drugiej połowy w wykonaniu bydgoszczanek sprawił, że aktywniejsze pod bydgoską bramką stały się podopieczne Krzysztofa Kubackiego. W 60 minucie po jednej z sytuacji w polu karnym KKP II arbiter podyktował problematyczną „jedenastkę”, którą na gola zamieniła Joanna Preś. Bramka ta „obudziła” bydgoszczanki, które ponownie zaczęły przejmować kontrolę nad tym co działo się na stadionie Hutnika w Szczecinie. W 72 minucie Dorota Krychowiak wypatrzyła dobrze ustawioną na prawym skrzydle Katarzynę Grzesik, a ta wykorzystując szybkość wyniesioną z uprawianej jeszcze do niedawna lekkoatletyki, wpadła w pole karne i precyzyjnym uderzeniem nie dała szans Iwonie Karpickiej. Jak się później okazało był to gol na wagę siódmego zwycięstwa w rundzie jesiennej II ligi wielkopolskiej. Bydgoszczanki w świetnych humorach zakończyły pierwszą część sezonu, choć na zasłużony odpoczynek muszą jeszcze poczekać. W niedzielę, 11 listopada czeka je bowiem zapowiadający się bardzo ciekawie mecz 1/8 Pucharu Polski, w którym zmierzą się z KKP MAX-Sprint. Początek spotkania o godzinie 17.00.

- Mecz z Pogonią nie był dla nas spacerkiem. Dziewczyny zostawiły na boisku sporo zdrowia, każda z nich zagrała na maksa i zasłużenie wywalczyliśmy trzy punkty. Wynik mógł być okazalszy, bo zwłaszcza w pierwszej połowie zmarnowaliśmy kilka świetnych sytuacji. Należy się jednak cieszyć z tego co mamy. Byliśmy zespołem piłkarsko lepszym i pokonaliśmy zaplecze czołowego zespołu ekstraligi. Ponadto jako beniaminek II ligi prowadzimy w tabeli, a nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Młode dziewczyny nabierają ligowego doświadczenia, co będzie procentowało w rundzie wiosennej - podsumował szkoleniowiec KKP II Metal-Group, Krzysztof Nebak.

Pogoń II Women Szczecin - KKP II Metal-Group Bydgoszcz 1:2 (0:1)
Joanna Preś 60′ (k) - Dorota Krychowiak 7′, Katarzyna Grzesik 72′

Pogoń II: Karpicka - Sokołowska, Kamińska, Połeć (Drozdowska), Kowalik (Poziomska) - Olszak (Jamioł), Falborska, Preś (K. Socha), Knera - Laskowska, Wierzbicka

KKP II Metal-Group: Palińska - Sobczak, Chyżewska, Mrozek (85′ Zakrzewska), Pawłowska - Raczkowska (65′ Konopka), Lipowska (87′ Rerek), Arbuz, Grzesik - Ałtyn, Krychowiak (85′ Tomczak)

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

II liga kobiet gr. Wielkopolska (2012/13)