Zwycięstwo Chemików w meczu z GKS Mierzyn
autor: Pszczółekautor: C80W niedzielnym spotkaniu piłkarze drugiego zespołu Chemika Police pokonali zasłużenie 3:0 (0:0) drużynę GKS Mierzyn. Dwie bramki rywalom zaaplikował Kamil Wronka, zaś autorem trzeciej był Jakub Karpiński.
Chemik II: Hornowski - Oleniszyn, Borger, Górski (84’ Chruściel, Właśniewski, Felicki, Pacholski, Wronka, Czapiewski (60’ Karpiński), Jarema (65’ Tkaczuk), Milewski (80’ Wiejkuć)

GKS: Poźniak - Biliński, Maciejewski, Kociołek, Florczak (84’ Demski), Ptak, Owsianko, Kaczorowski, Barański (69’ Kosidło), Łempicki, Ruciński

1:0 - 53 minuta - Kamil Wronka
2:0 - 62 minuta - Kamil Wronka (karny)
3:0 - 72 minuta - Jakub Karpiński

W niedzielnym spotkaniu z GKS mierzyn piłkarze drugiego zespołu Chemika przeważali od samego początku, jednak przez problemy z celnością nie zdołali zdobyć w tej części gry żadnej bramki. Niecelnie na bramkę uderzali Paweł Pacholski, Marcin Właśniewski oraz Adam Jarema. Właśniewski po błędzie obrony niespodziewanie znalazł się sam w polu karnym, jednak za bardzo „podpalił się” i mając przed sobą tylko bramkarza przestrzelił pół metra nad bramką. Z kolei Jarema po dośrodkowaniu i błędzie obrony w wybiciu strzelił koło bramkarza prosto w słupek. GKS w pierwszej odsłonie poważnie zagroził tylko raz, jednak znakomitą dyspozycją popisał się Marek Hornowski, który najpierw obronił strzał Krystiana Rucińskiego, a po chwili dobitkę Roberta Owsianko.

W drugiej połowie rezerwiści nie mieli już problemów ze skutecznością. Najpierw Adam Jarema idealnie obsłużył na prawej stronie Kamila Wronkę, a ten z ostrego kąta pokonał Jarosława Poźniaka. Dziewięć minut później Mateusz Maciejewski wyciął w polu karnym Adriana Felickiego, zaś Wronka strzałem po ziemi z lewy róg zdobył drugą bramkę. W 69 minucie Wronka po dośrodkowaniu z linii pola karnego potężnym strzałem z woleja skierował piłkę do rąk Poźniaka. Wreszcie trzy minuty później kapitan Chemika II dośrodkował na lewą stronę pola karnego, zaś bramkarza precyzyjnym uderzeniem z woleja pokonał Jakub Karpiński. W 75 minucie z kolei podanie z prawej strony pola karnego otrzymał Krzysztof Oleniszyn i po lekkiej podcince piłka trafiła w słupek bramki GKSu.

Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płn. (2012/2013)
3:0 - 72' - Jakub Karpiński
Chemik II: Hornowski Marek – Oleniszyn Krzysztof, Borger Łukasz, Górski Przemysław (85’ Chruściel Adrian), Właśniewski Marcin, Felicki Adrian, Pacholski Paweł, Wronka Kamil (c), Czapiewski Krzysztof (61’ Karpiński Jakub), Jarema Adam (65’ Tkaczuk Karol), Milewski Łukasz (80’ Wiejkuć Adam).

GKS: Dojniak Jarosław – Biliński Radosław, Maciejewski Mateusz, Kociocik Daniel, Florczak Patryk (85’ Demski Igor), Ptak Tomasz, Owsianko Robert, Kaczorowski Maciej, Barański Maciej (57’ Kosidło Radosław), Łempicki Michał (80’ Getler Bartosz), Ruciński Krystian.

Żółte kartki: Owsianko, Florczak (GKS). sędzia: Grzegorz Prostak - Artur Szefer, Dominik Rokicki

Dane pomogli uzupełnić: baaru, mario1234545, baaru - dziękujemy